2016112610

SOKOL KUTNÁ HORA – BK WOLVES RADOTÍN 59:81 (24:38)

Body Radotína: Šop 22(4), Vomela 12, Růžička 12(1), Kačer 9(1), Haffner 8, Maštálka 5(1), Toběrný 6, Veselý 3(1), Kulík 2, Sejpka 2

Vynikající vstup do zápasu zejména v obraně, ale i v exekuci útočných systémů. Blýskl se opět Jan Šop, který za první čtvrtinu dokázal nastřílet 15 bodů. Agresivní obrana přinášela své ovoce i v druhé čtvrtině a Wolves tak šli do šaten se 14 bodovým vedením. Ihned v úvodu druhého poločasu však dostal domácí zpátky do zápasu kutnohorský střelec Haviar, který trefil v první minutě dvě trojky po sobě a skóre se pak drželo na rozdílu maximálně 9ti bodů. Zlom přišel po dvou trojkách za sebou z rukou Kačera a Maštálky a Wolves tak odskočili na rozdíl 16 bodů. V poslední čtvrtině pak ještě navýšili své vedení, zejména díky vynikající střelbě.

BASKET PODĚBRADY – BK WOLVES RADOTÍN 81:75 (29:46)

Body Radotína: Haffner 23, Toběrný 13(1), Šop 12(2), Vomela 10, Kulík 5(1), Veselý 5(1), Růžička 4, Sejpka 2, Maštálka 1

Opět vynikající vstup do utkání a útočná smršť z rukou Radotína, zejména duo Vomela Haffner ovládlo první čtvrtinu a to znamenalo vítězství pro tým Wolves v poměru 30:14. V druhé čtvrtině už prostřídaná sestava Radotína hrála s domácími vyrovnanou partii, ale i tuto desetiminutovku vyhrála a na tabuli tak svítilo poločasové skóre 29:46 ve prospěch radotínského týmu. Vstup do třetí čtvrtiny se Wolves velmi vydařil a po koši s faulem a proměněné šestce Toběrného vedl už rozdílem 22 bodů. Útočná produktivita Radotína se pak ale začala pomalu zadrhávat a domácí zejména zásluhou proměňování trestných hodů a hře rozehrávače Udodenka, začali mít navrch. Wolves se navíc dostali do problémů s fauly a zejména skvěle hrající Haffner a Vomela museli být se čtyřmi fauly střídáni. Do poslední části se šlo za stavu 64:52 pro Radotín. A pak přišel kolaps. Domácí se během 3 minut dokázali dostat na rozdíl 5 bodů. Čtyři minuty před koncem utkání se při zahrávání útočného setu po sporném oboustranném faulu vyfauloval Marek Haffner a pár sekund po něm pivot Vomela. Jan Toběrný neproměnil oba trestné hody dvě minuty před koncem poslal Nový domácí trojkou poprvé v zápase do vedení. Šop zkorigoval šestkou na 72:73 a domácí si vyžádali timeout minutu do konce utkání. Po něm dal znovu Nový trojku a tou zlomil zápas, který i díky neproměňování šestek Radotína tak skončil vítězstvím domácích Poděbrad.