Kapitán týmu a ústřední rozehrávač radotínských Wolves DAN RANDUŠKA loni sváděl v rámci finálových bojů tuhé boje se svým někdejším spoluhráčem z GBA Markem Welschem. Před rokem to nestačilo a radovali se liberečtí Lynx, kteří jsou už etablovaní v první lize. Letos znovu povede Wolves do finálové série, kam však vstupují radotínští basketbalisté s jiným mindsetem a ambicemi. Rodák ze Zbraslavi mluví o dominanci v letošní sezóně, důležitosti extra přípravných zápasů, ale i o jednoznačné prioritě zvládnout nejprve finálovou sérii proti Mach1nes Brno. Ta začíná zítra prvním zápasem v brněnské Morendě od 17:00. Rozhodne se v HVČ v Černošicích pozítří od 14:45!

RANDY

Wolves Radotín jsou potřetí za sebou ve finále druhé národní ligy. Jak vnímáš ty a tým důležitost této finálové série?

Já osobně hraji teprve druhé finále 2. národní ligy za Wolves, ale po hořkém zakončení minulé sezóny si myslím že celý tým má za cíl jediné a to vyhrát finálovou sérii proti Brnu.

Čeká vás mimořádně silný tým Mach1nes Brno, který 13 zápasů v řadě neprohrál a velmi potrápil v rámci Českého Poháru i prvoligový Nový Jičín. Jak vidíš naše šance před finálovou serií?

Kromě jednoho zaváhání v této sezóně by se dalo říct že vstupujeme do finále jako favorit, ale v play off se může stát cokoliv a na formu z průběhu sezóny se nebere tolik ohled. Přesto však věřím že finálovou sérii zvládneme vyhrát. Děláme teď na trénincích pro to maximum.  

Silnou stránkou Brna je určitě podkošová síla a výška. Dá se říct, že s takovýmto týmem jsme se ještě v letošní sezoně nepoměřili. Jak moc důležité budou souboje pod košem a na doskoku?

Jelikož jsme odehráli přípravná utkání se Sokolem pražským a Vysokou, kteří mají podobné přednosti jako tým z Brna, tak lehce srovnání s takovým typem týmu máme. Samozřejmě to byla jedna ze slabostí, kterou proti takovým týmům máme, ale s příchodem Lukáše Sychry pevně věřím, že se jim dokážeme vyrovnat, pokud se k němu přidá i zbytek týmu svojí bojovností. Pokud se nám podaří tuto jejich zbraň eliminovat, zvýší se tím naše šance na úspěch.

Máte za sebou rekordní sezónu s 23 výhrami bez porážky za sebou. Vyhráli jste bez zaváhání základní část. Jak moc je teď důležitá mentální stránka a motivace? Co tobě pomáhá se motivovat?

Na jednu stranu jsem velice rád, že se nám taková série výher povedla, na druhou stranu nám to nesmí vlézt příliš do hlavy a podcenit tím soupeře, který ve finále bude velice kvalitní a hlavně zkušený. Sezóna už je velice dlouhá a náročná, o to víc se musíme teď sami i mezi sebou dokázat motivovat s přibývající únavou. Mně osobně pomáhá moje soutěživost, takže nějaký speciální způsob motivace nepotřebuji.

V neděli se čeká znovu vyprodaná Hala Věry Čáslavské v Černošicích. Co pro tebe znamená podpora fanoušku Wolves a nutno říct, že i určitá náročnost na vaše výkony v letošní sezóně?

Podpory ze strany fanoušků si já i tým velice ceníme. Přece jenom mnoho z nich chodilo na každý domácí a i některé venkovní zápasy a rádi bychom se jim za jejich podporu odvděčili triumfem v závěrečné části sezóny. S nimi za zády jsme schopni zvednout naše výkony na vyšší úroveň, což bude potřeba i tento víkend proti Brnu.

Myslím, že ve vzduchu je cítit, že fanouškovská komunita Wolves po 3 finálových účastích v řadě už opravdu chce 1.ligu a pouhé finále nestačí….

S tím souhlasím a i ze strany hráčů je touha postoupit do 1. ligy. Přece jenom se jedná o kvalitnější soutěž s hráči nastupujícími i v nejvyšší soutěži, takže i z této stránky si myslím, že by každý postup přivítal.  

V loňském finále proti Lynx Liberec, které mělo vynikající úroveň si hrál se zraněním kolene, což určitě ovlivnilo tvoje výkony. Jak si připraven teď?

Bohužel se mi zranění nevyhnulo ani letos, kdy jsem si na konci základní části poranil kotník. Po poměrně delší pauze jsem se pomalu vracel zpátky kdy i z preventivních důvodů jsem neodehrál domácí utkání play off proti Slavii. Teď už je snad v pořádku a ze zdravotního hlediska nejsem nijak limitován.

Druhá liga má po mnoho letech letos velkou kvalitu. Zájem o baráž a tedy ty nejvyšší ambice má až 6 týmů. Odehráli jste přípravná utkání proti Naposu Vysoká – lídrovi východní skupiny, i Sokolu Pražském – také favoritovi a kandidátovi na baráž. Jak vidíš náš tým v konkurenci s těmito kluby?

Tato utkání byla pro nás nesmírně důležitá, pokud chceme pomýšlet na úspěch v baráži, jelikož s těmito týmy bychom jinak neměli možnost poměřit síly. Zjistili jsme jak naše, tak jejich silné a slabé stránky a celkově nám to ukázalo, na čem potřebujeme zapracovat, abychom proti nim uspěli v budoucnu. V baráži se opravdu letos může objevit kdokoliv a my musíme být připraveni na cokoliv, takže se taková věc těžko předvídá. My se hlavně teďka potřebujeme soustředit na finálovou sérii proti Brnu, jež musíme nejdříve zvládnout.