Fan-Page-+-event-FB-prosinec

První polovinu sezóny uzavřou derby proti pražskému rivalovi z Výtoně. Začíná se v sobotu večer v Radotíně a dá se očekávat překonání letošního rekordu v návštěvnosti. V mimořádně vyrovnané skupině B, kde vývoj ukázal, že prohrát může každý s každým, je paradoxem, že v případě dvou vítězství, mají Wolves teoretickou šanci první polovinu sezóny dokonce vyhrát. Sokol Vyšehrad je s bilancí 5 výher a 5 proher na sedmé příčce tabulky, ale mimořádná rivalita vůči Radotínu mu zajisté dodá motivaci.

SOBOTA 10.12. 18:45 vs. SOKOL VYŠEHRAD

Sokol Vyšehrad, klub sídlící pod vyšehradskou skálou na pražské Výtoni, zažívá letos povedenější sezónu než loni, kdy se nedokázal zachránit a sestoupil. Tým do letošního ročníku druhé ligy převzal velezkušený trenér Miroslav Marko, který se doposud může nejvíce spolehnout na střelce Luku Jovanovice (11,3 bodů na zápas) a podkošového Jakuba Schinka (11,8). O nic menší oporou je pak i v Radotíně všem známý francouz Mathias Durand, který však v probíhající sezóně naskočil pouze do dvou zápasů, v těch si však drží průměr 16 bodů na utkání.

Pikantní bude utkání zejména pro rozehrávače Wolves Jana Toběrného, který ve Vyšehradě strávil celou svoji kariéru. Nyní tak nastoupí poprvé v životě proti klubu, kde basketbalově vyrostl. Svoji minulost spojují s tímto klubem i Marek Haffner (odchovanec), Jan Veselý a Jan Maštálka.

Derby. Rivalita. Důležitost zápasu. I to zřejmě přitáhne do ochozů nejvíce fanoušků v letošním ročníku a magická stovka tak téměř jistě bude překonána. Zápasem provede tradičně moderátor Michal Vursta a připraven bude i maskot Wulfy. Zápas začíná ve sportovní hale Radotín v 18:45.

Odveta:

NEDĚLE 11.12. 16:00 @ SOKOL VYŠEHRAD – hala Výtoň

Odveta proběhne o den později ve vyšehradské sokolovně a bude tak posledním zápasem před vánoční přestávkou v druhé lize. Soutěž se pak rozběhne až 7.1., kdy Wolves jednou na palubovku BK Trutnov.

Trenér Bk Wolves Radotín Adam Peřinka:

„Těšíme se na derby, snad našemu týmu dodá rivalita mezi kluby potřebnou energii a zápal do hry, které nám letos trošku schází. Procházíme těžkým obdobím s mnoha zdravotními komplikacemi, ale věřím, že nás to semkne a prosadí se třeba i hráči z lavičky. Chtěl bych fanoušky požádat o maximální podporu, teď ji potřebujeme nejvíc, oba zápasy je nutné vyhrát.“