DSC_2524

BK WOLVES RADOTÍN – BK PŘELOUČ  91:64 (38:32)

Body Radotína: Rieger 25(4), Maštálka 17(1), Růžička 14(1), Haffner 9, Šop 9(1), Frolík 7, Soukup 4, Kačer 3, Toběrný 3

Wolves se v novém prostředí černošické haly uvedli skvěle. Po dlouhé době konečně, až na pivota Vomelu, kompletní tým, navíc s navrátilcem Frolíkem, předvedl vynikající výkon a porazil v mimořádně důležitém utkání loňského mistra BK Přelouč. Skóre zápasu otevřel po krásné kombinaci Marek Haffner, když o 3 minuty později zvedl celou halu ze sedadel smeč Jana Frolíka a domácí vyhráli první čtvrtinu 18:16. Basketbal plný pohledných akcí pokračoval i v druhé čtvrtině, ale byla to Přelouč, kdo šel v jejím úvodu do vedení, ale série trojek z rukou Růžičky a především Riegera, znamenala nakonec vítězství Radotína v poločase 38:32. Zlom v utkání nastal v úvodu třetí části, kdy Přelouč nedokázala 3 minuty skórovat, zato Adam Rieger deseti body za pět minut dostal Wolves na rozdíl už 13 bodů. V druhé minutě poslední periody ještě dokázal přeloučský Konvalina trojkou dostat skóre na rozdíl 8 bodů, ale domácí díky vynikající obraně a kolektivnímu výkonu v útoku, ovládli poslední čtvrtinu a zvítězili rozdílem 27 bodů.

TRENÉR BK WOLVES RADOTÍN ADAM PEŘINKA:

„Náš nejlepší výkon sezóny. Hráli jsme výborně v obraně a dokázali na picknrollu limitovat hru Pacáka, který je mozkem Přelouče. Dnes jsme měli rozdílového hráče, Adama Riegera, který měl ve všech činnostech vynikající zápas. Hrál výborně picknrolly, sřílel, výborně bránil. Dařilo se nám i na doskoku. Konečně se výrazně prosadil Maštálka, který měl také výborný zápas. Chtěl bych celému týmu poděkovat za nasazení a touhu vyhrát. “

BK WOLVES RADOTÍN – BK CHRUDIM 69:79 (49:42)

Body Radotína: Haffner 19, Maštálka 18(2), Rieger 13(1), Kačer 10, Toběrný 6, Kulík 3(1)

Absencemi zdecimovaní domácí (bez Růžičky, Šopa, Vomely a Frolíka) nestačili na lídra tabulky a jsou tak stále čtvrtí, ztrácející dva body na cílovou druhou nebo první příčku tabulky. V první poločase byl k vidění rychlý útočný basketbal, když padlo dohromady obdivuhodných  91 bodů. Lehce navrch měli domácí Wolves, rotující 7 hráčů, které drželo trio Haffner, Rieger, Maštálka, a to znamenalo vítězství v poločase pro radotínský tým v poměru 49:42. Ve třetí čtvrtině změnili oba celky obrany a pomohlo to hlavně celku z Chrudimi, který obdržel v třetí části pouhých 11 bodů. Do poslední části se tak šlo za stavu 60:64 pro východočeský celek. Unavení hráči Wolves pak nedokázali najít recept na chrudimskou zónu a v závěru přišli navíc o po technické chybě vyfaulovaného lídra Haffnera. V divokém konci, byl ještě vyloučen chrudimský Večeřa, ale i tak dokázali hosté dovést zápas do vítězného konce a zůstat tak na první příčce tabulky.

„Zápas předních celků druhé ligy měl myslím odpovídající kvalitu. Především v prvním poločase se hrál výborný basketbal. Naše hra je v novém prostředí o úroveň rychlejší, dáváme mnohem více bodů z rychlých protiútoků, bohužel jsme, díky úzké rotaci, odešli kondičně a také nedokázali ke konci zápasu najít recept na zónu Chrudimi. Zápas a zejména poslední čtvrtinu, dle mého názoru, vůbec nezvládli oba rozhodčí. Gratuluji Chrudimi k vítězství. Naši hráči dali do zápasu naprosté maximum, dřeli do poslední chvíle, za to jim chci poděkovat, stejně tak jako všem fanouškům v hale v Černošicích, kteří nás hlasitě povzbuzovali do poslední chvíle.“