Radotín – Začíná play off. Vrchol sezóny. Čtvrtfinálová série, kde Vlci vyzvou Benešov, se hraje systémem na dvě utkání, ve kterých se sčítá skóre. První zápas se odehraje tuto sobotu od 19:45 v Černošicích. O den později nastoupí Wolves od 12:00 v Benešově, kde se rozhodne o postupujícím do semifinále. Tři dny před klíčovými zápasy sezóny jsme vyzpovídali hlavního trenéra Adama Peřinku. 

Po základní části skončil váš tým na šestém místě a narazíte na třetí BC Benešov. Jaký je to pro vás soupeř?

Určitě nejtěžší možný, jakého jsme mohli dostat. Dle mého názoru jsou nejlepším týmem letošní skupiny. Narozdíl od nás, nejsou vysokým týmem, zato velmi takticky vyspělým s agresivní obranou a vynikajícími střelci. Pozitivum je, že nemusíme cestovat daleko.

Jaké si dáváte proti Benešovu šance na postup do semifinále?

Benešov je bezesporu favoritem série. Jak moc velkým, těžko soudit. Je to play off, začíná se na novo. Důležitou roli mohou hrát domácí prostředí, Benešov je doma velmi silný, my také. Měli jsme teď 14 dní na to se pořádně připravit, tak uvidíme jaký to bude mít efekt. Nikdo samozřejmě nechce končit teď sezónu. Chceme určitě udělat maximum pro vítězství a přivézt tak do Černošic i semifinálovou sérii. Fanoušci by si to zasloužili.

Začíná se v Černošicích. Je pro vás výhoda začínat právě na domácí palubovce ?

Těžko říct. Možná drobnou výhodu má přece jenom lépe umístěný soupeř, který po prvním utkání už bude znát výsledek a může tomu lehce uzpůsobit taktiku pro rozhodující zápas. Já osobně jsem ale rád, že začínáme doma. Budeme mít za sebou obrovskou sílu v podobě našich fanoušků.

Domácí utkání Wolves patří mezi nejnavštěvovanější v republice. Jakou očekáváte návštěvu tentokrát?

Bude vyprodáno, je to velmi pravděpodobné. Už od pondělí dostáváme maily s žádostmi o rezervaci lístků nebo míst. Kapacita včetně míst na stání je něco kolem 300, tak uvidíme. Všechno info ohledně lístků, parkování a servisu pro fanoušky je na našich stránkách. Chci poděkovat touto cestou všem, kdo se na organizaci podílí, městu Černošice a zejména manažerovi haly VČ panu Linhartovi.

Akce – Všichni v bílé jako jeden tým – je další novinkou…

Jde o vyvrcholení sezóny, top zápas. Jak říkám, v Černošicích máme fantastické zázemí a velkou podporu fanoušků, ať už místních nebo těch, co za námi jezdí z Radotína a okolí. Basketbalová komunita v našem regionu se hlavně díky mládežnické akademii rozrůstá a my věříme, že to všechny naše fanoušky ještě více sjednotí a vytvoříme tribunu zahalenou jen do bílé.

V jaké sestavě nastoupíte? Budete mít k dispozici kompletní kádr?

Jsou ještě tři dny do zápasu, uvidíme jak se věci vyvinou, ale v tuto chvíli mají tři hráči zdravotní trable různého rázu. Určitě nenastoupí Američan Varga, protože nastoupit smí jen dva cizinci, rozhodli jsme se pro Demiryola a Gualca. Všichni hráči mají samozřejmě extrémní touhu hrát, uvidíme jak moc bude koho zdraví limitovat, ale věřím že budeme komplet.