IMG_3521

BK WOLVES RADOTÍN – BC BENEŠOV  77:59

Body Radotína: Maštálka 22(3), Toběrný 17(1), Haffner 11, Kocourek 8, Kulík 7(1), Gualco 5, Demiryol 3(1), Ureš 2, Vícha 2, Celina 0

První utkání čtvrtfinále playoff. Do začátku zápasu zbývá ještě půl hodiny a černošická hala už je téměř zaplněná. Všichni oblečení do bílé barvy, transparenty, trumpety, řehtačky. Na konci první čtvrtiny už je beznadějně vyprodáno.

Skóre zápasu otevřel Filip Kulík trojkou z rohu hřiště a v hale nebylo slyšet vlastního slova. Favorizovaní hosté z Benešova však první čtvrtinu ovládli 16:12. V druhé pak skálopevná radotínská obrana inkasovala za deset minut hry pouhé 4 body a do šaten se šlo za stavu 30:20 pro domácí Vlky. Kaňkou na prvních dvou čtvrtinách byly zmatky s časomírou, které několikrát přerušili hru. V poločasové přestávce pak byli při slavnostním ceremoniálu na palubovce oceněni partneři klubu, kteří převzali plakety s dresy Bk Wolves. I ve třetí části dokázali Wolves držet náskok deseti bodů, když pak v závěru periody zvedla halu ze sedadel akce alley-oop na ose Gualco – Kocourek. Martin Kocourek zasmečoval nahozený míč navíc přes benešovského bránícího hráče. V poslední čtvrtině pak Radotín svůj náskok do odvety ještě zvýšil na konečných 18 bodů, zejména zásluhou skvěle hrajícího Jana Maštálky. Zápas navštívilo 234 diváků.

IMG_4008

BC BENEŠOV – BK WOLVES RADOTÍN  82:82

Body Radotína: Haffner 32(3), Kocourek 14, Ureš 11, Maštálka 6, Gualco 6(2),  Demiryol 5, Toběrný 4, Celina 3(1), Kulík 1, Vícha 0

Odvedné utkání čtvrtfinále playoff v Benešově. I sem přijela zhruba dvacítka radotínských fanoušků oblečená do bílé. Domácí, kteří k postupu potřebovali vyhrát o 19 a více bodů, tažení lídrem Petrem Kožantem, vzali od začátku zápas do svých rukou a doma tradičně perfektní střelbou za tři body, vyhráli první čtvrtinu 22:17. I ve druhé čsti postupně benešováci ukrajovali deficit z prvního utkání, avšak Wolves se stále drželi na přijatelném rozdílu pěti bodů, když pak v poslední minutě poločasu zmrazil radotínské fanoušky dvěma trojkami v řadě právě Petr Kožant a na tabuli svítilo poločasové skóre 42:31 pro domácí. Odhodlaní středočeši svůj tlak v obraně ještě zvyšovali a v polovině třetí periody vedli už o 13 bodů a radotínské obavy začaly narůstat. Pak ale začal úřadovat bezchybný Marek Haffner, který 16ti body (za pět minut hry!) rozmetal benešovské naděje na postup. Pět minut do konce zápasu udeřil trojkou na 69:63 Ital Gualco a radotínská střídačka začala pomalu slavit postup.

Účast v semifinále a vyřazení favorizovaného Benešova, který patří každoročně mezi republikovou špičku, je jedním z největších úspěchů v historii klubu.

IMG-20180327-WA0000

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ:

Semifinále playoff se odehraje 14. a 15. dubna. Vlci budou začínat opět doma v Černošicích 14. dubna od 19:45. Na soupeře si však musí počkat, jelikož Rokycany svůj odvetný zápas proti Klatovům odložili až na 4.4.. V případě vítězství Rokycan rozdílem 15 a více bodů, se postaví Wolves právě západočechům. V případě postupu Klatov, čeká Vlky Sluneta Ústí nad Labem !

TRENÉR BK WOLVES RADOTÍN ADAM PEŘINKA:

O ČTVRTFINÁLOVÉ SÉRII:

„Na sérii s Benešovem jsme se pilně připravovali. Věnovali jsme tréninkům opravdu hodně energie a měli, dá se říct, přesný taktický plán, který nám z většiny vyšel. V zápase v Černošicích jsme ukázali neskutečnou touhu vyhrát. Hráči se opravdu vydali ze všech sil. Drželi nás hlavně naprosto koncentrovaný Maštálka, který odehrál 40 minut a Honza Toběrný, který odehrál také přes 35 minut. Podařila se nám druhá čtvrtina, kde jsme předvedli nejlepší obranu v sezóně. Tam bych vyzdvihl dva top obránce Vojtu Ureše s Gualcem. V obou zápasech exceloval na doskoku Martin Kocourek, to nám hrozně pomohlo, chtěli jsme soupeře zničit hlavně na doskoku. V Benešově jsme věděl, že domácí budou postupně chtít tlakem v celoplošném presu postupně skóre umazávat. Ve třetí čtvrtině jsme měli ale nejlepšího hráče na hřišti Haffnera, ke kterému stačilo v tu chvíli pouze dostat balon. I v Benešově jsme dobře doskakovali a udrželi koncentraci až do konce. Chci hráčům moc poděkovat za nasazení a touhu vyhrát v celé sérii .“

O FANOUŠCÍCH:

„Atmosféra v zápase doma byla neskutečná. Dává nám to obrovskou energii, byli jsme všichni skutečně jako jeden tým. Překvapilo nás pak, když i do Benešova za námi přijela dvacítka fanoušků, opět v bílém. Je to super. Díky moc všem fanouškům, kteří nás podporují, tohle není nikde v republice. Uvidíme se na semifinále v Černošicích. Zase všichni v bílém.“