22345176_1971477059774444_747298533_o

JISKRA DOMAŽLICE – BK WOLVES RADOTÍN  74:54 (38:22)

Body Radotína: Varga 13, Celina 10(2), Vícha 9, Toběrný 7(1), Maštálka 7(2), Haffner 6, Hrubý 1, Lipovskij 1, Kulík 0

Úvodní utkání sezóny vlkům nevyšlo a v Domažlicích prohráli, zejména díky kolapsu v druhé čtvrtině, rozdílem dvaceti bodů. Domácí favorit vstoupil do utkání trojkou Jindry, který dominoval prvním pěti minutám, když skóroval jako jediný v domažlickém dresu. Wolves se mohli opřít především o hru Romana Víchy, autora sedmi bodů v první periodě. V druhé čtvrtině pak přišel kolaps radotínského týmu, zejména pak na útočné polovině, když vlci prohráli tuto desetiminutovku 15:3. Druhý poločas už byl vyrovnaný, avšak vlkům už se velký náskok stáhnout nepodařil a v městě nedaleko německých hranic si připsali první porážku sezóny. V průběhu celého zápasu se nedařilo zejména střelecky, z mnoha otevřených pozic bylo procento úspěšnosti velmi nízké.

BK KLATOVY – BK WOLVES RADOTÍN 63:71 (35:36)

Body Radotína: Hrubý 14(1), Celina 14(4), Kulík 13(3), Varga 10, Maštalka 8, Toběrný 6, Haffner 4, Lipovskij 2

Wolves, oslabeni o Romana Víchu, předvedli o den později úplně jiný výkon a v Klatovech po vynikajícím druhém poločase, plném nasazení, zvítězili. Domácí klub se opíral zejména o dominantní hru podkošového Karla Aušprunka, kterého se dlouho nedařilo zastavi, když už tak jen za cenu faulů, kterých hosté z Radotína používali až příliš. Hrál se velmi vyrovnaný basketbal, když domácí měli mírně navrch. Pět minut před koncem poločasu přišel poprvé v utkání na hřiště Marek Hrubý a hned se uvedl trojkou, po skvělé akci koše s faulem, pak taktéž tento hráč vyhrál vlkům poločas o jeden bod. Rozhodla třetí čtvrtina, kde Radotín zásluhou skvělé obrany a následnými brejky, zápas překlonil desetibodovým rozdílem na svou stranu a tento bodový polštář si udržel až do posledních minut. Dvě minuty před koncem za stavu 60:63 pro hosty, trefil důležitou trojku Celina, z následného útoku pak Toběrný vypíchl míč a sám na koš navýšil na 60:68. Po koši Kulíka minutu do konce, už byl pak rozdíl opět na deseti bodech a utkání se dohrávalo.

TRENÉR BK WOLVES RADOTÍN ADAM PEŘINKA:

„V zápase v Domažlicích se nám nedařilo hlavně v útoku, nutno přiznat, že náš ofensivní repertoár je z různých důvodů zatím omezený, doplatili jsme na to zejména v druhé čtvrtině. V Klatovech už jsme se dokázali více dostat k naši hře, hráli jsme rychle a náš výkon postupně gradoval, celý tým bojoval a ukázal velkou touhu vyhrát. První hrací víkend hodnotím spíše pozitivně, sezóna bude ještě díky novému hracímu modelu velmi dlouhá, odjíždíme s dobrým pocitem.“