FB-page-derby

Je tady pražské derby proti Sokolu Vyšehrad. Jeden z vrcholů sezóny čeká Wolves už za dva dny, kde v prvním ze dvou zápasů vyzvou svého rivala nejprve na domácí palubovce v Černošicích.

SOBOTA 16.12. 18:45 vs. Sokol Vyšehrad

Do Černošic přijede lídr tabulky, který doposud prohrál pouze jedno utkání a letos se mu velmi daří. Tým pod taktovkou trenéra Marka se může chlubit především nejlepší obranou v lize a druhým nejlepšímu útokem. Mladý kádr táhnou především střelci Filip Končický s 14.4 body na zápas a Luka Jovanovic s 12.3 body.

V radotínském táboře je situace odlišná. Vlci jsou až na šestém místě tabulky a od začátku ročníku je trápí zejména rozsáhlé absence v hráčském kádru. K doposud jedinému utkání nenastoupil loňský lídr Jan Šop (zranění třísel), mimo jsou američan Jeff Varga, Dmitrij Lipovskij a především pak Marek Haffner, který do zápasů s Vyšehradem bohužel nenastoupí. Tým se tak bude muset opřít zejména o pivota Jana Maštálku, hrajícího v posledních zápasech ve skvělé formě. Největší hnací silou Wolves by však mělo být domácí prostředí. Čeká se vyprodaná černošická hala.

Radotín se ve své druholigové historii střetl se svým rivalem už čtyřikrát. Třikrát dokázal jasně zvítězit, v loňské sezóně pak na domácí palubovce o bod podlehl.

NEDĚLE 17.12. 17:00 @Sokol Vyšehrad  

Odveta je v plánu o den později v hale na Výtoni – Rašínovo nábřeží 24.

Trenér Bk Wolves Radotín Adam Peřinka:

„V obou zápasech nejsme favoritem, řekl bych dokonce, že vzhledem k absencím, které nás trápí, jsme jasným outsiderem. Tím spíš, že nenastoupí Marek Haffner. Pokusíme se ale udělat maximum a dát do zápasů vše. Jsme si vědomi, že oba zápasy budou vyhecované. Po zkušenostech z dosavadního průběhu sezóny, zejména domácích zápasů, bych si především přál, aby oba zápasy i přes svou vypjatost proběhli v duchu fair-play, bez přehmatů rozhodčích a v kultivované atmosféře.“