DSC_1346

BK WOLVES RADOTÍN – SOKOL SRŠNI PÍSEK B  75:74 (42:40)

Body Radotína: Maštálka 17(1), Celina 11(3), Gualco 9(1), Demiryol 9(3), Kulík 9(1), Toběrný 9, Vícha 6, Ureš 5(1), Hrubý 0

Radotín i nadále bez zraněných Haffnera, Šopa a Vargy nastoupil před kulisou 104 diváků ke svému třetímu domácímu střetnutí. V úvodu nejprve zvedl fanoušky ze sedadel smečí z protiútoku Michele Gualco, aby pak skvěle hrající a především střílející celek Písku domácím notně zatápěl a tak byl první poločas především ofensivní přestřelkou, kterou podtrhl v debutu na českých palubovkách rodák z Istanbulu Deniz Demiryol třemi trojkami v druhé čtvrtině. Wolves vstoupili do třetí části znamenitě a odskočili na rozdíl 13ti bodů, avšak Písek se v poslední periodě zónovou obranou do zápasu vrátil a 30 sekund před koncem lídr jihočechů Janda trojkou poslal hosty do vedení 74:73 a v hale bylo hrobové ticho. Závěrečné sekundy vzal do svých rukou ale Jan Maštálka, který 2 vteřiny do konce dopíchl trojku Demiryola do koše a zajistil tak Radotínu vítězství.

BK WOLVES RADOTÍN – BC BENEŠOV 60:68 (24:34)

Body Radotína: Maštálka 18, Kulík 8(2), Gualco 8(2), Celina 8(2), Vícha 7, Toběrný 7(1), Ureš 4, Demiryol 0, Hrubý 0

Jeden z favoritů soutěže BC Benešov vstoupil do utkání znamenitě a rychle vedl, zejména zásluhou exradotínského Jana Sedláčka, v první čtvrtině 9:22. Útočná krize Wolves pokračovala i v druhé čtvrtině a tak poločas na domácí poměry skončil nečekaně nízkým skóre 24:34 ve prospěch hostů z Benešova. Vlci se však do zápasu začali pomalu vracet a zlepšenou obranou i útokem náskok soupeře pomalu smazávali. V druhé minutě poslední periody byl však k úžasu všech vyloučen Michele Gualco, který obdržel technickou chybu, když povzbuzoval spoluhráče k návratu do obrany. Technická chyby byla pro Itala pátým faulem a za další komentář ke zmatenému výroku sudích si odnesl bonusovou technickou chybu a musel tak odejít do šaten. Poslední minuty patřili Radotínu, který se dokázal skóre stáhnout 2 minuty před koncem na rozdíl 3 bodů. Půl minuty do konce zápasu, po útočném doskoku, nebyl odpískán faul na Jana Maštálku a ten byl za nesouhlasný komentář k rozhodčímu rovnou bez napomenutí vyloučen a hosté už jen proměnili šestky a zápas dovedli do vítězného konce. Následovat bude disciplinární řízení, které rozhodne o dalších startech kapitána Wolves Jana Maštálky.

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ:

Wolves vyzvou doma v pražském derby první celek tabulky Sokol Vyšehrad od 18:45 v černošické hale VČ.

TRENÉR BK WOLVES RADOTÍN ADAM PEŘINKA:

„Chci pogratulovat Písku k vynikajícímu výkonu. My jsme velmi špatně bránili a doskakovali. V poslední čtvrtině nám chyběl vyfaulovaný klíčový hráč Kulík, kterému dle mého názoru rozhodčí včera naprosto znemožnili hru. V závěru jsme díky enormnímu úsilí na doskoku byli šťastnější. Dnes proti Benešovu velmi špatný start. Nedokázali jsme se prosadit proti přebírání v obraně hostů. Změnou obrany jsme se do zápasu po poločase vrátili a utkání šlo do koncovky. Co se dělo ve čtvrté čtvrtině nechci (zatím) komentovat.  Řeknu jen, posledních 5 minut zápasu jsme hráli s největším nasazením, které jsem u nás v dosavadní sezóně viděl, hráči makali na hraně svých možností. Chci také poděkovat všem fanouškům, kteří první adventní víkend dali přednost návštěvě basketbalu. V sobotu 16.12. nás čeká největší zápas roku – pražské derby proti Vyšehradu.“