DSC_0944

BK WOLVES RADOTÍN – BK MARIÁNSKÉ LÁZNĚ  104:55

Body Radotína: Celina 24(4), Haffner 21, Maštálka 16(2), Vícha 13(1), Kulík 12(2), Ureš 12, Demiryol 3(1), Toběrný 3

I nadále prohloubené marodka Vlků, kam po posledním utkání s Domažlicemi přibyl Michele Gualco, zúžila i pro tentokrát sestavu proti klubu z aktuálně deváté příčky tabulky. Na rozdíl od zápasu v Mariánských Lázních, vstoupili domácí do utkání suverénně a třemi proměněnými trojkami ovládli první čtvrtinu 23:10. Zápas pak byl prakticky rozhodnut už v poločase, kdy při odchodu hráčů do šaten, ukazovala tabule skóre 52:22. Utkání se pak dohrávalo spíše v exhibičním stylu, ale Vlci ani za rozhodnutého stavu nepolevili a předvedli mnoho krásných akcí a smečí. Nejvíce zvedla ze sedadel diváky akce na ose Toběrný – Ureš. Ta může být považována rozhodně za akci roku.

BK WOLVES RADOTÍN – SKB ROKYCANY  80:71

Body Radotína: Maštálka 16(1), Vícha 16, Toběrný 11, Celina 10(2), Kulík 10(2), Haffner 10, Ureš 7

Pouze v sedmi hráčích nastoupili BK Wolves Radotín k očekávanému zápasu proti vedoucímu týmu soutěže – SKB Rokycany. Na marodku totiž po sobotním večeru přibyl i turecký hráč Deniz Demiryol. Poprvé v sezóně tedy pouze česká sestava čelila hned od počátku ofensivnímu náporu hostů, který řídil dle očekávání top skórer ligy Jakub Velenský a po první čtvrtině svítilo na videoobrazovce hrozivé skóre 20:32 pro hosty. Sedm statečných v řadách Vlků se však nevzdalo a zlepšenou obranou se do zápasu postupně vracelo. Dařilo se především Janu Maštálkovi, kterého rokycanští nedokázali pod košem zastavit. Poločas pak skončil stavem 42:48 pro západočechy. Mnohdy klíčová třetí čtvrtina se opět povedla více Vlkům, kteří obdrželi v tomto období pouze 11 bodů, zato 16 dokázali skórovat, z toho polovinu zařídil pivotman Roman Vícha. Do poslední části se šlo za stavu 58:59 pro Rokycany. Poprvé v zápase poslal Radotín do vedení Marek Haffner, ihned v úvodu poslední části a zaplněná hala v Černošicích byla na nohou. Poté pak Jakub Velenský faulovaný při střele za tři body, proměnil dva trestné hody, aby pak vzápětí Filip Kulík trojkou poslal Wolves zpátky do vedení 63:61. Tři minuty před koncem, kdy už se hrála nervózní koncovka, po technické chybě Haffnera, upravil skóre proměněnou šestkou  rokycanský Šašek na 72:71 pro Radotín. Poté však přišel definitivní zlom a Vlci po sérii košů z rukou Víchy a Celiny zápas dovedli do vítězného konce. Za doprovodu tradiční vítězné písně „Raketou na mars“, tleskala ve stoje celá Hala Věry Čáslavské. Radotín dokázal v sedmi hráčích porazit lídra tabulky.

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ:

Wolves cestují 10. a 11. února na Kladno a do Slaného.

TRENÉR BK WOLVES RADOTÍN ADAM PEŘINKA:

„Po utrápených výkonech doma proti Klatovům a Domažlicím jsme velmi dobře a hlavně intenzivně trénovali, což se myslím projevilo na obou výkonech. Byli jsme velmi koncentrovaní a vyvarovali se taktických chyb, které jsou často naši slabinou. Sobotní zápas jsme brzy rozhodli a musel se líbit divákům. Dnes proti Rokycanům jsme zápas zvládli hlavně mentálně. Hráči, do jednoho, chtěli vyhrát a věřili, že to je i v sedmi hráčích možné. V úvodu utkání nám moc nevyšla taktika, s kterou jsme chtěli izolovat Velenského od míče, ale pak zafungoval plán B. V lize dokážeme porazit jakéhokoliv soupeře, ale je nutné být mentálně koncentrovaný. Věřím, že je to třeba začátek formy, která bude postupně gradovat. Naším cílem je stále umístění do 5. místa. Speciální dík patří znovu fanouškům, je to obrovská výhoda hrát v takové atmosféře, kterou doma v Černošicích máme.“