DSC_0660

BK WOLVES RADOTÍN – BK KLATOVY  86:81 po prodl.

Body Radotína: Haffner 19, Celina 18(1), Vícha 12, Kulík 10, Maštálka 8, Gualco 7, Toběrný 6, Demiryol 3(1), Ureš 2

Wolves stále bez absentujících Vargy a Šopa vstoupili do utkání katastrofálně a ve čtvrté minutě prohrávali už 14:2. Trápil je pak především pivot západočechů Karel Aušprunk a to znamenalo, že do šaten se šlo o poločase za stavu 39:41 ve prospěch hostů. Vyrovnané utkání plné nepřesností pokračovalo i po přestávce a do vedení šli poprvé v zápase Vlci až po koši Haffnera ve čtvrté minutě poslední čtvrtiny. O dvě minuty později to byl znovu Aušprunk, který trojkou posunul hosty už na rozdíl 7 bodů a tabule skóre ukazovala stav 61:68. Demiryol v zápětí ale trojkou snížil a po dvojce Gualca a sérii trestných hodů z ruky Jana Toběrného odskočili Wolves 30 sekund před koncem na rozdíl tří bodů. Pak ale opět Aušprunk skóroval za dva body, hosté faulovali Romana Víchu a ten proměnil pouze jeden trestný hod, aby pak v posledních sekundách Aušprunk srovnal a šlo se do prodloužení. Tam už Vlci zápas dokázali zlomit zejména po trojce Dominika Celiny minutu před koncem a odskočit na klíčových 5 bodů.

BK WOLVES RADOTÍN – BK JISKRA DOMAŽLICE  53:64

Body Radotína: Maštálka 12, Kulík 11(3), Celina 9(1), Haffner 6, Vícha 5, Demiryol 3(1), Gualco 3(1), Ureš 2, Toběrný 2

Skvěle střílející Vlci vyhráli první čtvrtinu 16:13, když skórovali hned čtyřikrát zpoza tříbodového oblouku, ihned v druhé minutě utkání však musel být kvůli dvoum osobním chybám střídán první rozehrávač Jan Toběrný. Trápení pak přišlo ve druhé čtvrtině, kterou hosté vyhráli 19:11 a Wolves tak prohráli poločas 32:27. Radotín ale zvádl třetí periodu a do utkání se vrátil a do poslední části se šlo za stavu 46:46. Tu naprosto ovládl rozehrávač hostí Martin Jindra, pod jehož taktovkou si hosté v klidu došli pro vítězství. Nutno zmínit, že celou závěrečnou periodu hráli Vlci bez v první minutě vyloučeného Kulíka a zraněného Gualca, který s poraněným kotníkem zřejmě nenastoupí k příštím utkáním.

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ:

Wolves vyzvou doma v Černošicích 27. a 28. ledna západočeské celky BK Mariánské Lázně a SKB Rokycany.

TRENÉR BK WOLVES RADOTÍN ADAM PEŘINKA:

„Chci se omluvit dvěma stovkám fanoušků, rodinám s dětmi, kteří investovali svůj víkendový čas a přišli nás podpořit. Oba výkony, hlavně pak nasazení, jsou i pro mě velkým zklamáním. Zápas s Domažlicemi byl pro nás mimořádně důležitý, potřebovali jsme ho vyhrát. Bohužel jsme navíc ztratili výborně hrajícího Gualca. Musíme se z toho vyhrabat a chyby v nejbližších zápasech napravit. Chtěl bych ocenit vynikající výkony obou rozhodčích Blahouta a Taxe, za mě nejlepší v letošní sezóně.“