DSC_0361

WOLVES – SLUNETA USK ÚSTÍ N.L.  52:65

Body Radotína: Haffner 17, Zídek 16, Reymond 7, Šop D. 4, Kulík 3, Toběrný 3, Vícha 2, Taussig 0, Celina 0

Úvodní domácí zápas sezóny Vlkům z Radotína vůbec nevyšel. Hosté z Ústí vstoupili do utkání skvěle a vynikající střelbou ze střední vzdálenosti vyhráli první periodu 17:10. Ofenzivní hra domácích se ve druhé čtvrtině postupně zlepšovala a zásluhou především trojek zahraniční posily Reymonda šli v šesté minutě do vedení 26:24. Pak ale dvěma trojkami v řadě ústečtí stáhli vedení zpět na svoji stranu a poločas vyhráli 34:28. Ve třetí části se hrál i nadále vyrovnaný basketbal, kde dominovaly především propracované obrany. Domácí držel především Jan Zídek, ale srážela je i katastrofální úspěšnost na trestných hodech – ve 3. čtvrtině 11/4 a v celém utkání pak 23/11! Takticky skvěle připravení hosté dokázali chytře využívat faulů zejména na Marka Haffnera, který se na trestných hodech trápil a nedokázal proměňovat. Utkání se zlomilo v poslední čtvrtině, kde Wolves zaznamenali pouze 8 bodů a severočeši si výsledek změnami obran velmi dobře takticky pohlídali. Zápas navštívilo 162 diváků.

WOLVES – BK SLAVOJ LITOMĚŘICE  79:80

Body Radotína: Zídek 29, Toběrný 16, Haffner 14, Šop J. 7, Reymond 5, Vícha 2, Celina 2, Taussig 2, Šop D. 2

Oproti sobotě o poznání lépe střílející Wolves vyhráli první čtvrtinu 23:20, když dominovala zejména dvojice Zídek a Haffner. Na druhé straně držel střelecký prapor trojkař Kynzl. V ofenzivním prvním poločase tak tabule při odchodu hráčů do šaten ukazovala skóre 42:41 ve prospěch hostů. Wolves se změněnou obranou vstoupili do druhé půle skvěle a a po koši Haffnera s faulem dokázali dvě minuty před koncem třetí čtvrtiny odskočit na rozdíl 10 bodů. Vzápětí však téměř bezchybně střílející hosté třemi trojkami opět snížili a do poslední části se šlo za stavu 69:64 pro domácí. Tam přišel opět útočný kolaps, když Wolves nedokázali 3 minuty skórovat a hráči Slavoje tak dostali příležitost jít dvě minuty do konce po koši Hanzlíka do vedení 77:76. Ihned poté dal Jan Šop důležitou trojku na 79:77 pro Radotín, aby pak litoměřický Hanzlík nedal obě šestky. Třicet sekund do konce Wolves neproměnili střelu a nepochopitelně neobsazený Kynzl trojkou poslal hosty do vedení, do konce zbývalo 25 sekund a domácí si brali timeout na poslední útok. Tam Haffner nedokázal proměnit volnou trojku a Wolves tak podlehli i v druhém víkendovém zápase. Stejně jako v sezóně loňské se Wolves vstup do sezóny vůbec nevydařil, pozitivem je však tradičně vynikající návštěvnost v Černošicích, kde obě víkendová utkání shlédlo dohromady 306 diváků.

TRENÉR BK WOLVES RADOTÍN ADAM PEŘINKA:

„Chci poděkovat předně za obrovskou podporu fanoušků v Černošicích, atmosféra v naší hale je neuvěřitelná. Z výsledků a předvedené hry jsme zklamaní. Projevilo se především, že jsme spolu velmi krátce. Zejména po taktické stránce máme na čem pracovat. Stříleli jsme dohromady 51 šestek a dali 28, s tím se nedá vyhrávat. Rád bych také zmínil špičkové výkony obou rozhodčích.“