Bez názvud

SOKOL KBELY – BK WOLVES RADOTÍN  70:91

Body Radotína: Zídek 33, Haffner 29, Taussig 14, Celina 9, Vícha 4, Šop D. 2

Zdravotně naprosto zdecimovaní Vlci zamířili na palubovku pražského rivala ze Kbel pouze v 6ti hráčích. Po přestřelce v první čtvrtině (17:24 pro Wolves), pokračovala i v druhé periodě spíše útočná hra, když Radotín nakonec vyhrál poločas 47:38. Zápas pak dobře bránící hosté zlomili ve třetí čtvrtině, kde rychlými brejky a pevnou obranou uzavřeli tuto desetiminutovku na skóre 72:52. V poslední části se zápas už spíše dohrával a Radotín si tak překvapivě v poklidu dokráčel pro první vítězství v letošní sezóně.

BC BENEŠOV – BK WOLVES RADOTÍN  82:77

Body Radotína: Zídek 29, Taussig 18, Haffner 11, Vícha 9, Šop D. 8, Celina 2

Ve stejné sestavě, čítající šest hráčů, nastoupili dnes Wolves na palubovce jednoho ze spolufavoritů soutěže – loňského rivala z play off – Bc Benešov. Domácí celek vstoupil do zápasu podle očekávání a zejména díky skvělé střelbě trojek z ruky Fulína, vyhrál první periodu 19:10. I ve druhé čtvrtině tahali Vlci za kratší konec, když se prosazovali zejména z podkošového postoru. Poločasové skóre pak ukazovalo 40:28 pro dobře hrající středočechy. Do třetí části vstoupili Wolves výborně a zásluhou trojky Taussiga a dvojky Víchy snížili po třech minutách hry na 44:38. V poslední čtvrtině pokračovala i nadále intenzivní snaha stahovat náskok domácích a 4 minuty do konce zápasu po koši Haffnera ukazovala světelná tabule skóre 70:67 pro domácí, kteří si brali timeout. Ti si ale už závěr především díky proměněným trestným hodům Kožanta pohlídali a Radotín tak v Benešově padl o 5 bodů.

TRENÉR BK WOLVES RADOTÍN ADAM PEŘINKA:

„Na obě utkání jsme měli k dispozici pouze 6 hráčů, pro mě osobně situace, kterou jsem na této úrovni nikdy nezažil. Včerejší utkání v Praze jsme zvládli skvěle mentálně a nenechali se rozhodit místy zákeřnou hrou domácích. Dobře jsme hospodařili s fauly a zápas zvládli. Zde bych rád vyzdvihl i vynikající výkon obou rozhodčích. Dnes v Benešově se nám nepodařila první čtvrtina, byli jsme bezzubí hlavně na útočné polovině. Zbytek zápasu jsme hráli vyrovnaně, druhý poločas vyhráli. Výsledek vypadá slušně, jsme ale zklamáni, chtěli jsme tu i v šesti vyhrát.“