IMG_4700

BK WOLVES RADOTÍN – SKB ROKYCANY  61:56

Body Radotína: Maštálka 12, Vícha 11, Kulík 10, Gualco 9, Celina 6, Toběrný 6, Ureš 5, Koucourek 2, Demiryol 0

První utkání semifinále playoff. Podle očekávání znovu vyprodáno, už popáté v sezóně. Tentokrát, pro letošní ročník, rekordních 256 diváků, sledovalo nejprve intro video, které bylo součástí představovací show, aby pak ihned od první minuty utkání začali tvrdit muziku hosté z Rokycan, kteří ve třetí minutě vedli už 7:0 a Vlci si brali timeout. Ten pomohl a domácí, mohutně povzbuzováni zaplněnou halou v bílém, vyhráli první čtvrtinu 19:15. V periodě druhé, s nástupem Romana Víchy na hřiště, dokázal Radotín skóre ještě mírně navyšovat, aby pak v posledních sekundách druhé desetiminutovky pečetil poločasové skóre Martin Kocourek na 36:27 pro Vlky.

Nástup do třetí čtvrtiny vyšel Wolves báječně, když po trojkách Celiny a Gualca odskočili na rozdíl 13 bodů ! Rozhodčí pak ale odpískali kroky Romanu Víchovi, když už se celá hala radovala z jeho koše s faulem a vzápětí dal Velenský dvě trojky v řadě. Rokycany byly zpět. Zajímavostí třetí čtvrtiny byla i statistika poměru faulů, když rozhodčí odpískali Radotínu, praktikujícímu zónovou obranu, 5 faulů v této periodě, zatímco hostům neodpískali faul ani jeden.

Do poslední části se šlo za stavu 46:43 pro Radotín, když zejména zkušený pivot západočechů Šašek dokonce poslal 6 minut do konce hosty do vedení 50:49.  Tři minuty před koncem pak šli Rokycany znovu do vedení po koši Krále, ale Maštálka s Víchou pak šňůrou sedmi bodů v řadě zajistili Vlkům vítězství 61:56.

IMG_5569

SKB ROKYCANY – BK WOLVES RADOTÍN  75:57

Body Radotína: Vícha 15, Celina 12, Ureš 9, Kocourek 7, Kulík 6, Toběrný 5, Maštálka 3, Gualco 0, Demiryol 0

Vlci si do odvety přivezli náskok 5 bodů, domácí před zhruba čtyřicítkou fanoušků, začali zostra. V šesté minutě vedli 19:2, z toho hned 10 bodů skórovali z čáry trestného hodu, nakonec pak první čtvrtinu ovládli vysoko 26:14. Radotín se do utkání v druhé periodě pokoušel vracet, přiblížit se však dokázal nejvíce ve třetí minutě, kdy Vícha snížil na 19:29 pro domácí. Závěr poločasu okořenily dvě technické chyby za sebou pro trenéra Peřinku a křídelníka Celinu, po kontroverzním momentu, kdy hráč Rokycan zahrál nohou. Hned na to pak právě Celina ukončil poločas na skóre 30:46 pro domácí. Rokycanští hráči stříleli za první poločas 21 trestných hodů a 19 dokázali proměnit! Proti zónové obraně Radotína.

Vstup do třetí periody měli jasně lepší opět domácí, kteří brzy navýšili na 55:32, ale Vlci se po důrazném timeoutu nevzdali a zásluhou Ureše a Víchy se do utkání vrátili, když dvanáct minut do konce zápasu svítilo skóre 55:43 pro domácí. Pak ale Velenský a Marz  trojkou a košem s faulem poslali opět Rokycany na rozdíl 18 bodů. V poslední čtvrtině po vyfaulování Toběrného a Maštálky už domácí postup do finále pouze kontrolovali, když v sérii nakonec zvítězili o 13 bodů.

Účast v semifinále mezi 12 nejlepšími v republice, je jedním z největších úspěchů v historii klubu.

TRENÉR BK WOLVES RADOTÍN ADAM PEŘINKA:

O SEMIFINÁLOVÉ SÉRII:

„Hráli jsme proti vítězi základní části, proti vynikajícímu týmu. V této fázi soutěže a v tomto systému playoff rozhodují maličkosti. My jsme šli na Rokycany, troufnu si říct, ve vynikající formě z konce sezóny a ze čtvrtfinále. Bohužel nemohl nastoupit náš bodový lídr Haffner, což podstatně ovlivnilo naši produktivitu v útoku. Zdravotní problémy měl i Toběrný. Přizpůsobili jsme tomu taktiku. Zaměřili jsme se zejména na obranu, kterou jsme do detailu pilovali. V obou zápasech jsme bránili výborně a hráli naprosto vyrovnaně.  Sérii zlomil první poločas v Rokycanech, kdy domácí skórovali za první dvě čtvrtiny 19 šestek z 21 pokusů. V druhém poločase stříleli všehovšudy dva trestné hody. Chtěl bych pogratulovat Rokycanům k vítězství. Jsem velmi rád, že v letošním ročníku druhé ligy byl kluby odsouhlasen tento model Playoff. Přidalo to na atraktivitě pro fanoušky a my i díky tomu nad kapacitu vyprodali dvakrát halu. Myslím, že dalším krokem ke zlepšení úrovně by měli být delegace těch nejlepších (nejlépe hodnocených), minimálně druholigových, rozhodčích na tyto zápasy Playoff. Nelze na tyto zápasy nahlížet jako na běžné druholigové ze základní části. S kvalitou a atraktivností utkání by měla růst kvalita rozhodčích. Chci poděkovat v poslední řádě fanouškům za neuvěřitelnou podporu, každý zápas je svátkem v prostředí, ve kterém máme možnost hrát.“