DSC_0775

SKB ROKYCANY – WOLVES  74:83

Body Radotína: Zídek 23, Haffner 19, Toběrný 16, Kulík 11, Šop D. 6, Taussig 3, Týř 3, Vícha 2, Reymond 0

Předposlední kolo základní části zaválo Radotín do Rokycan, které v oslabené sestavě vstoupili do utkání výborně a vyhráli především díky pevné obraně úvodní čtvrtinu 20:15. V atypické rokycanské hale se Vlkům nedařila především střelba z dlouhé vzdálenosti a tak i v periodě druhé určovali tempo domácí, když 4 minuty před koncem poločasu se dokázali utrhnout po koši Kovandy už na rozdíl deseti bodů. Radotínu přibyli vrásky navíc po zranění Taussiga, který musel odstoupit ze zápasu. Do šaten se šlo nakonec za stavu 39:35 pro domácí. Vstup do druhé půle řídil za hosty hlavně Filip Kulík, jehož 5 bodů v řadě otevřelo třetí čtvrtinu, kterou nakonec Wolves vyhráli rozdílem dvou bodů a do poslední periody se šlo za stavu 59:57 pro domácí. Tam Vlci vynikající obranou a rychlými brejky velmi tvrdý zápas zlomili a dovedli do vítězného konce.

BK MARIÁNSKÉ LÁZNĚ – WOLVES  77:108

Body Radotína: Haffner 28, Týř 22, Reymond 14, Zídek 14, Toběrný 11, Šop D. 9, Kulík 8, Vícha 2

Poslední zápas základní části na horké půdě už jistě sestupujících Mariánských lázní. Velmi ofenzivní první čtvrtinu plnou proměněných trojkových střel vyhráli Wolves 27:24, když exceloval zejména Jan Týř, který zaznamenal v první desetiminutovce 11 bodů. Vlci pak změnami v obraně zcela ovládli druhou periodu a poločas tak skončil 57:36. V druhém poločase i nadále dominoval radotínský celek a utkání se už spíše dohrávalo. Wolves končí na třetím místě základní části s historicky nejlepší bilancí 16 vítězství a 6 porážek. Ve čtvrtfinále playoff vyzvou SKB Rokycany. První zápas se bude hrát 23.3. v Rokycanech a odveta bude 24.3. od 17:45 v Černošicích.

TRENÉR BK WOLVES RADOTÍN ADAM PEŘINKA:

„V Rokycanech jsme v první půli minuli neskutečně mnoho střel zpoza trojky, soupeřovi vyšla riskantní sázka na zataženou obranu. V druhém poločase a zejména pak v poslední čtvrtině jsme ale zapnuli na plné obrátky a zápas dotáhli do vítězného konce. Velmi těžký a tvrdý zápas. V neděli v Mariánských lázních jsme vyhráli díky skvělé ofenzivě, byli jsme schopni skórovat mnoha způsoby a proměňovat střely, v obraně se nám příliš nedařilo.“