DSC_1154

BK WOLVES RADOTÍN – BC SLANÝ  87:69 (37:39)

Body Radotína: Haffner 26, Kulík 16(4), Celina 12(2), Vícha 11, Maštálka 7, Gualco 6, Hrubý 4, Toběrný 3, Ureš 2

Úvodní zápas na domácí palubovce vlci zvládli a před vyprodanou halou v Černošicích porazili BC Slaný. První poločas se nesl ve znamení nepřesností a ztát, zřejmě díky nervozitě hráčů, kteří poprvé v letošním ročníku nastoupili před svými fanoušky v nové hale v Černošicích, kam se radotínský A-tým po pěti letech odstěhoval. Do šaten pak domácí Wolves odcházeli dokonce poraženi o dva body a v hale bylo spíše nervózní ticho. Po přestávce byla hra nadále vyrovnaná, za hosty dominoval skórer Týř a tak se šlo do posledního dějství stavu 61:60 ve prospěch domácích. Pak však v poslední desetiminutovce vzal zápas do svých rukou Filip Kulík a 11 body v řadě zápas zlomil na stranu vlků, kteří pak náskok ještě navýšili a poslední úsek hry tak vyhráli drtivě 33:9. Poslední čtvrtinu provázela elektrizující atmosféra vyprodané haly, kdy s každou trojkou ať už  ruky Kulíka nebo Celiny, nebylo slyšet vlastního slova a diváci mohutným povzbuzováním dotáhli Wolves k výhře o 18 bodů.

BK WOLVES RADOTÍN – BK KLADNO 98:85 (47:41)

Body Radotína: Toběrný 28, Vícha 23, Haffner 14, Kulík 12(1), Celina 12(4), Maštálka 5, Gualco 2, Ureš 2

Wolves o den později před opět téměř vyprodanou halou Věry Čáslavské vstupili do zápasu o poznání lépe. Stále bez absentujících opor Vargy a Šopa dokázali vyhrát první periodu 22:17 a v druhé čtvrtině náskok ještě o bod navýšit a do šaten tak jít za vysokého stavu 47:41. Vstup do třetí čtvrtiny byl však pro domácí katastrofální a výborně střílející Kladno se za 3 minuty dostalo do vedení už o 5 bodů a domácí si brali timeout. Velmi vyrovnané období zdobili zejména souboje pod košem, kde na straně Wolves dominoval Roman Vícha, který srovnal skóre střelou z odskoku se zazněním klaksonu a hala vybuchla nadšením. Do poslední čtvrtiny se šlo za stavu 65:66 ve prospěch hostů z Kladna. Ihned z první akce dostal vlky znovu do vedení Kulík trojkou z rohu hřiště a následně hned trojkou navýšil Celina a hala byla na nohou. Vlci během úvodních 4 minut utkání zlomili a rychle si vytvořili téměř dvacetibodový náskok, který se stal pro zbytek zápasu rozhodující. Nutno zmínit, že fanoušci v Černošicích byli celý zápas šestým hráčem a spolu s moderátorem doslova dotlačili domácí ve fantastické atmosféře k vítězství. Obě utkání navštívilo dohromady 356 diváků!

TRENÉR BK WOLVES RADOTÍN ADAM PEŘINKA:

„Jsme rádi za dvě vítězství, byl to náš cíl, oba zápasy doma vyhrát. V prvním utkání jsme byli velmi nervózní a nedařilo se nám, zápas jsme však díky domácímu prostředí a střelám Filipa Kulíka dokázali zlomit a vyhrát. Kladno bylo silnějším soupeřem, čekali jsme těžký zápas. Dle mého soudu jsme už hráli lépe než v sobotu. Velmi se nám dařil útok a zápas jsme opět zlomili v poslední čtvrtině, měli jsme velkou touhu vyhrát. Chci poděkovat fanouškům, kteří vytvořili oba večery neuvěřitelnou atmosféru, byli naším šestým hráčem, měli bychom si všichni vážit takové podpory, která nemá v republice na této úrovni obdoby. V posledních čtvrtinách jsme měli z atmosféry v hale všichni husí kůži, bylo to elektrizující.“