IMG_6147

WOLVES – SRŠNI PÍSEK B   78:72

Body Radotína: Tax 18, Maštálka 15, Heppt 13, Mičuda 11, Taussig 10, Klimánek 7, Zmeškal 4, Kubín 0

Radotín hrající bez Potužníka, Havránka a Iljina, kteří ukončili působení v klubu a též bez absentujících Reymonda a obou bratrů Kulíků, nastoupil k oboum víkendovým utkáním pouze v osmi hráčích. Do zápasu proti Písku však vstoupil na jedničku, když v prvních 5 minutách trefili domácí 3 trojky z rukou Taxe a Taussiga. Wolves se podařilo poprvé výrazně odskočit už ve druhé čtvrtině, kdy se hostům z Písku nepodařilo tři minuty dát koš, a Klimánek pak dvěma proměněnnými trestnými hody poslal Radotín do vedení 34:22. Do šaten se o poločase šlo za stavu 39:30 pro domácí. Ve třetí části se hrála velmi vyrovnaná partie a tak se chleba lámal až v závěru utkání, kde dvě minuty do konce trefil důležitou trojku Mičuda a následně pak dvěma úspěšnými šestkami pojistil radotínské vítězství. Za zmínku stojí i 8 bodů Maštálky v poslední šestiminutovce zápasu. Zápasu přihlíželo 108 diváků.

WOLVES – TIGERS ČESKÉ BUDĚJOVICE   102:84

Body Radotína: Tax 24, Maštálka 18, Mičuda 17, Heppt 15, Taussig 14, Zmeškal 11, Klimánek 2, Kubín 1

V nedělním zápase zažil Radotín vstup do zápasu jako z říše snů. Jako smyslů zbavený řádil především Tax, který v první periodě proměnil 4 trojky ze 4 pokusů, celkem pak zaznamenal v úvodní čtvrtině 14 bodů.  Velmi dobře hráli i hosté z jihočeské metropole, kteří potvrzovali prozatím druhé místo v tabulce. Velmi ofenzivní první poločas nakonec Wolves vyhráli vysoko 57:42, když dokázali odskočit hlavně na konci druhé čtvrtiny, kdy se Tigrům nepodařilo dvě minuty v kuse skórovat. Budějovice se ale nevzdali a do druhé části zápasu vstoupili nátlakovou obranou a pěti body v řadě, což znamenalo, že rozdíl ve skóre byl opět na deseti bodech. Výborně hrající domácí, řízení slovákem Mičudou, ale dokázali znovu několikrát odskočit a po smeči právě Timoteje Mičudy, vyhrát utkání rozdílem osmnácti bodů. Wolves drží pětizápasovou sérii neporazitelnosti, kterou budou chtít prodloužit znovu 19. a 20. února, kdy do Černošic přijedou BK Klatovy a Jiskra Domažlice.