Zapas

Druhá liga mužů dnes opět pokračuje osmým kolem a basketbalisté Wolves Radotín míří tentokrát do severočeského regionu, kde se postaví od 19:00 Slunetě Ústí nad Labem a zítra od 11:30 Slavoji Litoměřice. To vše už i s američanem Jeffem Vargou, který je zpět v týmu a měl by nastoupit. Naopak chybět budou stále dlouhodobě zraněný Jan Šop a absentující Dmitrij Lipovskij.

SOBOTA 18.11. 19:00 VS. SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM

Severočeský celek vstoupil do sezóny dobře a s bilancí 4 výher a 2 porážek drží pátou příčku tabulky. Lídrem týmu je rozehrávač Vladimír Dolanský, který zapisuje průměrně 14.7 bodů na utkání. Radotín se s ústeckým týmem střetl dva roky zpátky v sezóně 2015/2016, když v rámci druhého kola Českého poháru dokázal doma Slunetu porazit 74:53.

NEDĚLE 19.11. 11:30 @ BK SLAVOJ LITOMĚŘICE B

Deváté kolo o den později nabídne souboj proti celku, který doposud drží stejnou bilanci jako náš tým, tedy 3 výhry a 3 porážky. Celek, dlouhodobě se držící na špičce druhé národní ligy, táhne bodově zejména Jakub Zbroj, který v průměru zaznamenává 23.8 bodů za zápas. Zdatně mu sekunduje střelec Domink Kynzl se 17.3 body na utkání. S litoměřickým celkem se Wolves potkávají poprvé ve své historii.

Trenér Bk Wolves Radotín Adam Peřinka:

„Máme za sebou dva týdny kvalitních tréninků, které nás doufám, zejména v obraně, zase o kousek posunuly vpřed. Oba soupeře považujeme za silné, každopádně dvě domácí výhry a fantastická atmosféra v naši hale v předešlých kolech nás psychicky nabudili a budeme chtít udělat maximum pro vítězství. Pozitivem je, že budeme moct konečně využít širší rotaci hráčů, než tomu bylo na začátku sezóny. Na oba zápasy se velmi těšíme.“