Roman Vícha hlavním trenérem mužů Radotína. To je jednoznačně největší změna v kádru Wolves, se kterou tým vstoupil do nové sezóny druhé ligy. Dlouholetý kapitán týmu vstupuje do nové etapy své basketbalové kariéry, té trenérské. Jako hráč byl mimořádně úspěšný a může se pyšnit dvěma tituly v druhé lize (Radotín a Opava) a jedním v první národní lize (Opava). Pro náše webové stránky se rozpovídal o současném kádru, své filosofii a nebo také třeba o nadcházejících domácích utkáních. 

RomanVicha_trener_jpg

V Radotíně jste působil několik sezón jako hráč. Teď se z Vás stává hlavní trenér. Jak se tato možnost naskytla a co na ni říkáte?

Oslovil mě Adam Peřinka. Ještě před minulou sezónou jsme se o tom bavili, ale až tento rok jsem se rozhodl znovu do basketbalového kolotoče nastoupit jako trenér. Za možnost, kterou jsem dostal jsem rád a doufám, že moje pojetí basketbalu bude diváky bavit.

Jste mladý trenér, který začíná svou první sezónu. Jakým stylem se budete chtít prezentovat a jaká je vaše filosofie?

Určitě chci pokračovat ve fyzicky náročném basketbale, který už zde nastavili trenéři přede mnou.

V poslední dohrané sezóně před pandemií se Wolves loučili s fanoušky titulem a v sezóně před tím vypadli těsně před branami finále. Poslední roky jsou pro radotínský basketbal mimořádně úspěšné. Jak odvážné ambice budou mít Wolves pod vaším vedením v letošní sezóně?

Bude důležité, aby se tato sezóna dohrála celá a nebyla ukončena kvůli pandemii. Ambice jsou stejné jako minulé sezóny, tedy umístění v první čtyřce v základní části a dokráčet co nejdále v playoff.

Jak probíhala příprava a jak byste popsal současnou skladbu týmu?

Příprava probíhala klasicky, první dva týdny jsme se zaměřili hlavně na fyzickou kondici. Následně jsme pokračovali v nacvičování herních situacích. Odehráli jsem i tři přípravné utkání. Ve dvou jsme zvítězili a jednom prohráli. Jádro v týmu zůstalo stejné, plus přibyli mladí hráči. Musím říct, že se skladbou týmu jsme spokojení.

V úvodních dvou utkáních venku na Kbelích a v Litoměřicích jste postrádal kvůli zdravotním problémům mnoho opor, přesto jste získali jedno vítězství…

Ano na začátku sezóny se potýkáme s mnoha zraněními hráčů z užší rotace. Prohra v Kbelích mě mrzí, chybělo nám i trochu štěstí v zakončení. Vítězství v Litoměřicích bylo velice důležité, kluci celý zápas pracovali a v koncovce jsme dokázali soupeře přetlačit a zvítězit.

Co by měla být letos silná stránka vašeho týmu a od koho očekáváte, že by měl plnit roli lídra? Vynikající formu ukazuje zatím německý rozehrávač Daniel Heppt…

Je dobře, že většina hráčů už spolu hraje několik let, to nám hodně pomáhá. V týmu máme několik zkušených kluků, kteří mají lídrovství, ale konkrétně nechci jmenovat. Daniel má na začátku sezóny vynikající formu a při mnoha absencích je pro nás klíčovým hráčem.

V sobotu a v neděli poprvé doma hostíme Ústí nad Labem a Děčín. Co od těchto utkání očekáváte a v jakém rozpoložení se tým před těmito zápasy nachází?

Na domácí zápasy se všichni těšíme máme skvělé fanoušky, kteří nás podporují a doufám, že dorazí na oba domácí zápasy v hojném počtu. Vracejí se nám někteří hráči po zranění, to jsem rád. Já osobně očekávám, že oba domácí zápasy zvládneme vítězně, ale čekají nás těžcí soupeři.

Co pro vás znamená hned v první trenérské sezóně koučovat před fanoušky Wolves, kterých chodí pravidelně velké množství a dá se očekávat, že všechny zápasy v playoff budou vyprodané? Cítíte v tomto ohledu tlak?

Na podporu fanoušků se všichni těšíme a zápasy, které v playoff jsou vyprodané jsou skvělé a mají úžasnou atmosféru. Zatím je ještě playoff daleko. Momentálně se hlavně soustředím, abychom zvládli první domácí zápasy.

DSC_1183