Už do třetí sezóny v radotínském dresu nastupuje Chris Reymond. Rodák ze švýcarské Ženevy mluví o neslavném vstupu do letošního ročníku druhé ligy, zdravotních problémech v týmu, ale i obměně kádru a novém trenérovi. Dnes večer se svěřenci Romana Víchy představí na horké palubovce v Domažlicích, kde se nikdy v historii klubu ještě nepodařilo zvítězit. Chris „The Doctor“ Reymond, ale cítí šanci tuto sérii zlomit.

Wolves_36

Od srpna bojuje tým s rozsáhlými zdravotními problémy, po šesti kolech je z toho pouze jedno vítězství. Myslíte si, že právě to je důvodem pro tak špatný vstup do sezóny?

Zranění mají určitě zásadní podíl na našem pomalém rozjezdu v letošní sezóně. Týká se to hlavně absencí opor a zkušených hráčů, které jsme prozatím nemohli využít a na hřišti je to velmi cítit. Jako každý rok, druhá liga je neskutečně vyrovnaná a na téhle urovni se moc nedá hrát s úzkou rotací a bojovat v plné intenzitě 40 minut proti velmi dobře organizovaným týmům, které tu rotaci mají. 

Wolves mají nového trenéra a polovina kádru se oproti poslední nedohrané sezóně obměnila. Jaké mohou být reálné cíle tohoto týmu? 

Příchod nového trenéra a velkého počtu nových posil je vždycky pro tým náročný, potřebujte čas na zapracování. My se teď musíme primárně naučit spolu hrát a také vybudovat týmovou chemii. Ale osobně nemám nejmenší obavy, letošní sestava je super, každý z hráčů je něčím nebezpečný, nikdo tu není do počtu. Naše ambice vychází z předešlých sezón, samozřejmě chceme vyhrát druhou ligu! Myslím si, že je třeba přemýšlet dlouhodobě, jasně, teď se nám nedaří, máme mnoho zdravotních problémů, ale tahle sezóna bude ještě dlouhá a my chceme formu směřovat zejména na play off. Budeme ready! 

Dnes večer nastoupíte na horké půdě v Domažlicích, zítra v Klatovech…

Tohle je pro nás velmi důležitý víkend. Nebudeme si nic nalhávat, oba zápasy prostě musíme vyhrát, abychom neztratili kontakt se špičkou tabulky, kde se bojuje o dobré výchozí pozice do play off. Domažlice i Klatovy se také trochu trápí, takže toho musíme využít, určitě na to máme. Musíme oba vyhrát. 

V Domažlicích jsme nikdy v historii nevyhráli, ani před dvěma lety s mistrovský týmem. Jiskra má zejména doma vynikající doskok a velmi silné podkošové hráče. Co bude pro Wolves klíčem k vítězství?

V Domažlicích je to vždycky těžké, hrajou tvrdě a jsou spolu dlouho, hlavně doma umí hrát velmi kolektivně. Mylím si, že dnes večer bude klíčová obrana, abychom se dokázali udržet v soubojích 1 na 1. No a samozřejmě musíme už konečně začít proměňovat trestné hody s vyšší efektivitou. Máme sice jen jednu výhru, ale faktem je, že několik zápasů jsme prohráli v koncovkách velmi těsným rozdílem a tam si právě myslím, že naše šance pohřbila tristní bilance proměňování trestných hodů. Ty já považuji za body zadarmo, které je prostě povinnost proměnit!

Jak jste prozatím spokojen se svými výkony?

Můj rozjezd byl taky dost pomalý, byl jsem od předsezónního období zraněný a v podstatě do teď mě trochu trápí kotník. V některých zápasech bylo pro mě náročné být game-ready. Takže to vídím tak, že zatím jsem se ještě nerozjel naplno. Ale kotník se zlepšuje a tento víkend jsem připraven do toho dát všechno, abych vyhráli!