Radotín – Jde o všechno. Semifinálová série, kde Vlci vyzvou Jiskru Domažlice, se hraje systémem na dvě utkání, ve kterých se sčítá skóre. První zápas je na programu zítra od 18:00 v Domažlicích. O den později od 16:45 nastoupí Wolves doma, kde se rozhodne o postupujícím do finále. Dva dny před klíčovými zápasy sezóny jsme vyzpovídali hlavního trenéra Adama Peřinku.

DSC_1238

 

PO ROCE VÁS ČEKÁ ZNOVU SEMIFINÁLOVÁ SÉRIE. TENTOKRÁT PROTI DOMAŽLICÍM, KTERÉ VE ČTVRTFINÁLE VYŘADILI ÚSTÍ NAD LABEM. JAKÝ JE TO PRO VÁS SOUPEŘ?

Řekl bych nejtěžší možný, jakého jsme mohli dostat. Vysoký tým s širokou rotací, velmi silný na doskoku. Domažlice, pokud nastoupí v plném složení, mají jeden z nejsilnějších, ne-li nejsilnější kádr v lize.

JAKÉ SI DÁVÁTE PROTI DOMAŽLICÍM ŠANCE NA POSTUP DO FINÁLE? KDO JE FAVORITEM SÉRIE?

Výsledky jsme měli v sezóně lepší, ale play-off je jiná soutěž, hraje se o všechno, jsou plné haly, všichni si uvědomují riziko konce sezóny. Zásadní roli hraje také současný zdravotní stav hráčů, nevím jak na tom je soupeř. Řekl bych, že šance jsou 50 na 50.

DO SÉRIE VSTUPUJE RADOTÍN DÍKY LEPŠÍMU UMÍSTĚNÍ V ZÁKLADNÍ ČÁSTI JAKO NASAZENÝ TÝM. ZAČÍNÁ SE TAK V DOMAŽLICÍCH. JE PRO VÁS VÝHODA ZAČÍNAT VENKU A CO ČEKÁTE OD PRVNÍHO ZÁPASU?

Těžko soudit, možná drobná výhoda to je. Vše se odvíjí od toho, jaký výsledek si z prvního utkání povezeme. Na druhou stranu jako nevýhodu vidím dalekou cestu do Domažlic a zpět. Troufnu si říct, že první zápas může být rozhodující. Čeká nás určitě tradičně nepřátelské prostředí, ale na to jsme zvyklí už několik sezón, na náš tým se nahecují o něco víc všichni soupeři. Nutno podotknout, že letos se nám venku velmi daří. Já jen doufám, že se i přes důležitost zápasů bude fandit slušně.

DOMÁCÍ ZÁPASY WOLVES PATŘÍ MEZI NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ V REPUBLICE. JAKOU OČEKÁVÁTE V NEDĚLNÍM UTKÁNÍ NÁVŠTĚVU TENTOKRÁT?

Věra Čáslavská bude s největší pravděpodobností vyprodaná. Očekáváme kolem 300 lidí, což by byl klubový historický rekord. O zápas je obrovský zájem. Budeme navíc přidávat místa k sezení i za koše. Chceme aby se do haly dostali všichni, kdo utkání chtějí vidět. Fanoušci s námi žijí celou sezónu, podpora je obrovsky cítit na každém kroku. Chtěl bych i touto cestou poděkovat všem, kdo se na organizaci podílí, městu Černošice a zejména manažerovi haly VČ panu Linhartovi.

V JAKÉ SESTAVĚ NASTOUPÍTE? BUDETE MÍT K DISPOZICI KOMPLETNÍ KÁDR?

Uvidíme. Ještě zbývají dva dny do prvního zápasu.

CO BY MOHLO V SÉRII ROZHODNOUT A CO JE KLÍČEM K POSTUPU VLKŮ DO FINÁLE?

Je to play-off, rozhodne nasazení. Postoupí ten, kdo to bude chtít víc. Nemyslím si, že to bude o taktice. Pro náš klub je to obrovská šance poprvé něčeho velkého dosáhnout. Máme za sebou navíc stovky fanoušků, kteří v nás věří a chtějí Radotín ve finále. Zaslouží si to i oni. Loni jsme nám to těsně uteklo, což je zkušenost, která je pro naše hráče výhodou. Musíme udělat maximum.