IMG_5335

SA BRNO – WOLVES  81:91

Body Radotína: Zídek 39, Haffner 19, Heppt 9, Šop 9, Toběrný 8, Týř 3, Reymond 2, Kulík 2, Ureš 0

Rozhodující bitva finálové série o titul mistra druhé národní ligy ve zcela zaplněné brněnské hale Morenda, kam přicestovalo i zhruba 40 radotínských fanoušků, kteří zabrali celý sektor za lavičkou Wolves. Vstup do utkání měli lepší domácí hráči, kteří v šesté minutě vedli už 13:6, a hosté z Radotína se ofenzivně trápili. V druhé periodě se ale střelecky probudil Zídek, kterému sekundoval zejména skvěle hrající Šop a do šaten se tak šlo za vyrovnaného poločasového stavu 36:36. V mnohdy klíčové třetí čtvrtině se hrál skvělý ofenzivní basketbal a Wolves se podařilo poprvé v utkání výazněji odkočit na rozdíl 9 bodů, když v šesté mintuě této části proměnil obě šestky Šop a skóre ukazovalo 44:53 pro Radotín. Brňané se ale do utkání vrátili, když třetí periodu uzavřel koš Šulce na 65:67 pro Vlky. Poslední čtvrtina byla ve znamení častého přerušování způsobeného fauly, když ale lepší vstup měli hráči Radotína, když pět minut do konce po koši němce Heppta vedli 67:75, přičemž ale moravané se opět dokázali po koši Šulce vrátit na 72:75, když v tu chvíli zbývaly 3 minuty do konce utkání. Ty ovládli hráči Wolves a můžou se tak na palubovce Brna radovat z historicky největšího úspěchu radotínského basketbalu – titulu mistra druhé národní ligy mužů.