DSC_2052

 

WOLVES – BK KLATOVY  100:66

Body Radotína: Zídek 21, Haffner 18, Reymond 17, Toběrný 11, Šop D. 10, Kulík 9, Týř 6, Taussig 5, Vícha 3

Radotín už bez Dominika Celiny, který ukončil působení v klubu, vstoupil do zápasu ofenzivně, stejně tak však i soupeř z Klatov a tak bylo v první čtvrtině k vidění mnoho bodů z obou stran a na konci první desetiminutovky svítilo na tabuli skóre 23:21 pro domácí. V nastoleném stylu se pokračovalo i v periodě druhé, kde Klatovy držel zejména Američan Pagentine, který tvořil hru západočechů. Na produktivitě v útoku a rychlosti hry přidali i Wolves, kteří soupeře v první půli přestříleli a do šaten se šlo za stavu 53:41.  V druhém poločase už byl na hřišti jen jeden tým a Wolves zejména díky dominanci v podkošovém území dovedli zápas do vítězného konce.

WOLVES – JISKRA DOMAŽLICE  89:51

Body Radotína: Taussig 16, Zídek 15, Týř 14, Toběrný 13, Kulík 12, Haffner 11, Reymond 5, Šop D. 3, Vícha 0

Důležitý zápas proti jednomu z top celků ligy, ten však přijel oslaben o klíčové hráče Macha a Zemana, což ale nebylo v úvodní čtvrtině na jeho projevu znát a hrála se vyrovnaná partie, když první čtvrtinu před 105 diváky vyhráli Vlci 18:17. Zlom nastal v druhé periodě, kde se domácí nátlakovou obranou dokázali utrhnout a dovolili západočechům pouze 12 bodů za čtvrtinu. Domažlicím se pak ke vší smůle navíc zranil Tauer, který musel ze zápasu odstoupit. Poločas skončil 45:29 pro Radotín. Druhou část utkání už ovládli Wolves, kteří agresivní obranou nutili hosty ke ztrátám a vyráželi do mnoha rychlých protiútoků, mnohokrát zakončenými smeči. Excelentní akci v poslední čtvrtině předvedla dvojice teenagerů Taussig-Zídek, kdy Jan Zídek tvrdě zasmečoval nahozenou přihrávku do vzduchu. Radotín dvě kola před koncem základní části drží druhé místo. V posledních dvou utkáních míří do západočeského regionu, kde se postaví nejprve Rokycanům a poté Mariánským Lázním.

 

TRENÉR BK WOLVES RADOTÍN ADAM PEŘINKA:

„Pro nás dvě velmi důležitá vítězství a konečně i solidní projev v obraně. Poslední dva týdny už vše podřizujeme přípravám na play off, které je pro nás a naše fanoušky vrcholem. Chci poděkovat divákům opět za senzační podporu.“