KEV_5290

SKB ROKYCANY – WOLVES  67:73

Body Radotína: Haffner 25, Toběrný 12, Taussig 10, Zídek 9, Týř 5, Reymond 4, Vícha 4, Kulík 2, Šop 2, Heppt 0

Úvodní čtvrtfinálový zápas na horké půdě v Rokycanech. Wolves začali skvěle a agresivní obranou a vynikající střelbou ovládli první čtvrtinu 22:12. I v druhé čtvrtině hráli radotínští basketbalisté prim, dařilo se především Haffnerovi (15 bodů za poločas), který navíc k ničemu nepustil lídra domácích Marze a do šaten se šlo za stavu 27:42 ve prospěch Vlků. Ve třetí čtvrtině ale přišel naprostý kolaps Radotína a domácí, mohutně podporovaní lavičkou a tribunou, naprosto ovládli třetí čtvrtinu (26:7) a do závěrečné desetiminutovky vstupovali se čtyřbodovým vedením za stavu 53:49. To už byl na hřišti i do té doby sporadicky hrající Jan Zídek, který se ihned v úvodu zápasu dostal do potíží s fauly. Asi desítku radotínských fanoušků pak polil studený pot, když 6 minut do konce zápasu navýšil Marz trojkou vedení Rokycan už na 62:53. Domácí pak ale ve zbytku zápasu už nenašli recept na radotínskou obranu a Wolves zásluhou trojek Taussiga a Zídka zápas nejprve srovnali a poté především úspěšností na čáře trestného hodu, dovedli do vítězného konce.

WOLVES – SKB ROKYCANY  108:62

Body Radotína: Zídek 25, Taussig 16, Haffner 13, Týř 12, Reymond 11, Toběrný 9, Vícha 9, Kulík 7, Heppt 4, Šop 2

Odveta o den později. Beznadějně vyprodaná hala Věry Čáslavské – 254 diváků. Tým Rokycan však přijel pouze v šesti hráčích a z utkání se tak od začátku stala exhibice domácího celku. V poločase ukazovala světelná tabule 55:33 a v druhé půli tak bylo dlouho dopředu jasno, kdo bude postupujícím do semifinále playoff. Diváky zvedalo ze sedadel mnoho krásných akcí, včetně mnoha smečů z rukou Zídka, Taussiga, Haffnera a nebo Šopa. Plná hala, ale dokázala ocenit i famózní přihrávku Eismana v závěrečné čtvrtině. Wolves tak znovu po roce budou bojovat o finále druhé ligy, kde se jim postaví Jiskra Domažlice. První semifinálové utkání je na programu 6.4. v Domažlicích od 18:00. Druhé hned o den pozěji 7.4. od 16:45 v Černošicích, kde se rozhodne o finalistovi druhé ligy.

TRENÉR BK WOLVES RADOTÍN ADAM PEŘINKA:

„První krok máme za sebou. Playoff je o nasazení a o tom, který tým to chce víc. My jsme hráli v Rokycanech skvěle, pak měli velký mentální výpadek ve třetí čtvrtině. Doufám, že jsme se z toho poučili. Chci za celý tým poděkovat všem fanouškům za obrovskou podporu a neuvěřitelnou atmosféru v hale. Je pro nás velkou motivací, abychom letos Věru Čáslavskou vyprodali co nejvíce krát.“