VYJÁDŘENÍ KLUBU K PROGRAMU V NÁSLEDUJÍCÍCH DNECH

 

Tréninkový proces v akademii je s ohledem na rozhodnutí vlády s platností od zítřejšího dne přerušen. Jak černošická tak radotínská sportovní hala přerušuje svůj provoz, nepřístupné pro nás zůstávají i ostatní tělocvičny. Všechny pražské mládežnické soutěže budou s největší pravděpodobností přerušeny a zápasy buď odloženy, nebo zrušeny. Tuto informaci zatím nemohu potvrdit jistě. Čekáme na stanovisko Pražského basketbalového svazu. S jistotou už však byla zrušen turnaj U10-Špunti, který byl plánován na 22. března. 

Zápasy a turnaje

Stanovisko PBS:

Vzhledem k okolnostem a nařízením vlády ČR ohledně současné infekce COVID-19 jsme bohužel nuceni zrušit všechna utkání PBS pro období 13.-29.3.2020 (včetně).

Pro Akademii to prakticky znamená, že dívkám U13 se ruší oba turnaje naplánované na víkend 14.3.-15.3.. Zrušen byl turnaj Špunti pro kluky 2010 a mladší a bohužel to znamená i zrušení finálového turnaje pražského poháru 3 na 3 pro kluky 2009 a 2010.

Náhradní program

Dnes byla na neurčito uzavřena i dobřichovická tělocvična, nemáme tudíž už přístup do žádné haly nebo tělocvičny. Určitě nechceme, aby se kompletně zastavil tréninkový režim. Nabízí se tak dvě možnosti. Individuální tréninkové plány nebo venkovní tréninky v závislosti na počasí. Uvidíme zdali a v jakém rozsahu budou uzavřena venkovní sportoviště. Rozhodnutí, kterou cestou se vydáme, bychom rádi udělali do nedělního večera. 

Adam Peřinka – předseda klubu

ČTVRTFINÁLE PLAYOFF 2. NÁRODNÍ LIGA

Na základě stanoviska České Basketbalové Federace bude sobotní utkání čtvrtfinále playoff proti Chomutovu ODLOŽENO.

Stanovisko ČBF: 

Česká basketbalová federace byla na základě vývoje zdravotní situace v ČR a dalších opatření vlády nucena přistoupit ke kroku, kdy ode dneška dočasně přerušuje všechny soutěže ČBF, včetně Kooperativa NBL  Renomia ŽBL. Toto rozhodnutí platí do odvolání stavu nouze.

„Na základě rozhodnutí vlády České republiky musíme reagovat. V tuto chvíli jsou obě nejvyšší soutěže s okamžitou platností přerušeny. Pracujeme na scénářích, za jakých podmínek by bylo možné v případě pozitivního vývoje pokračovat po odvolání stavu nouze. Další možné scénáře budeme konzultovat společně s kluby. Veřejnost budeme o dalších krocích informovat,“ řekl sportovní ředitel mužské i ženské ligy Zdeněk Ringsmuth.

Stejně jsou na tom i všechny nižší a mládežnické soutěže. Ty jsou na základě dnešního vládního usnesení rovněž přerušeny. O jejich dalším osudu se rozhodne v následujících dnech. Česká basketbalová federace připraví možné scénáře, za jakých podmínek by se daly soutěže dohrát po uplynutí třicetidenního opatření i pro případ, že budou opatření prodloužena. O stejný krok žádá ČBF také jednotlivé Oblasti.

V případě změn budeme informace aktualizovat. Prosíme o sledování aktualizací na webových a facebookových stránkách.

 

dopravni-znacka-stop-p6-stuj-dej-prednost-v-jizde-1024x683