DSC_0694

BK LITOMĚŘICE – WOLVES  76:84

Body Radotína: Zídek 22, Haffner 20, Taussig 15, Reymond 8, Šop D. 4, Toběrný 4, Fabiani 4,Vícha 4, Kulík 3, Celina 0

Bez nové posily, zdravotně indisponovaného Jana Týře, odcestovali Vlci do Litoměřic, kde se hned od začátku po smeči Skaličky s faulem ujali domácí vedení a vyhráli první periodu 18:14. V druhé desiminutovce svůj náskok pak ještě navyšovali, zejména díky střelbě Kynzla a Hanzlíka, ale ženevský rodák Chris Reymond po koši s faulem upravil závěrečné skóre poločasu na 39:33 pro Litoměřice. Vstup do druhé půle měl Radotín vynikající, když se po koši Davida Šopa ve čtvrté minutě dostal poprvé do vedení 42:41. Severočeši ale opět díky střelám Kynzla s Bohuslavem obrátili skóre na svoji stranu a do závěrečné čtvrtiny se šlo za stavu 64:55 pro domácí. Na hřiště pak ale přišel do té doby sporadicky hrající Jan Zídek, který 19 body v poslední desetiminutovce zápas otočil – trojky 4/4, šestky 5/5. Ve velmi nervózním a tvrdém zápase plném technických chyb se tak radovali Wolves.

SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM – WOLVES  61:80

Body Radotína: Taussig 17, Šop D. 16, Vícha 11, Haffner 8, Reymond 7, Celina 7, Zídek 7, Toběrný 5, Fabiani 2

O den později, souboj s druhým celkem tabulky, velmi dobře hrajícím Ústí nad labem. Ofenzivní první čtvrtina, kde dominoval střelecky David Šop (12 bodů), vyšla lépe radotínským hráčů, když ji vyhráli 23:20. Druhou část pak drtivým vstupem zcela Vlci ovládli, když ve třetí minutě to bylo už 36:22 po koších Víchy a Taussiga. I když domácí ale nesložili zbraně a hrál se rychlý a agresivní basketbal, poločas skončil 47:34 pro Wolves. Třetí část měli opět lepší hosté, když po zisku a smeči Celiny odskočili už na 17 bodů. Skóre pak se vstupem do poslední čtvrtiny ukazovalo 66:45 a Wolves tak hráli v závěrečných minutách především o udržení lepšího skóre ze vzájemných zápasů, kdy bylo nutné vyhrát o 14 a více bodů. Vlci tak po veledůležitém vítězství v Ústí atakují druhou příčku tabulky a v příštím kole přivítají doma netradičně v pátek 8.2. v 19:15 v pražském derby Sokol Žižkov!

TRENÉR BK WOLVES RADOTÍN ADAM PEŘINKA:

„Vezeme dvě důležitá vítězství ze zápasů proti silným soupeřům, navíc jsme byli v oslabené sestavě. Věřím, že to je výsledek změn v tréninkovém procesu, na který jsme najeli v období vánoc. Posunuly nás i poznatky z předešlých duelů proti Benešovu a Kbelům. Bude teď důležité udržet kvalitu a nastavenou náročnost v tréninzích. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za vysoké nasazení především v obraně. Byla cítit skutečná vůle oba zápasy vyhrát a to i z lavičky, což nebývá v našem případě vždy zvykem.“