DSC_1180

WOLVES – BC BENEŠOV  92:74

Body Radotína: Šop J. 18, Zídek 14, Vícha 12, Celina 7, Toběrný 6, Fabiani 6, Reymond 4, Taussig 3, Šop D. 2, Kulík 0

Doposud neporažený celek Bc Benešov a jeden z favoritů na prvenství ve skupině, to byl soupeř Radotína v sobotním šlágru druhé národní ligy, který dostal do haly Věry Čáslavské téměř 200 fanoušků. Hosté se věrni své tradici prezentovali velmi tvrdou obranou, která nesla své ovoce, zejména v podkošovém prostoru. První čtvrtinu však vyhráli domácí Vlci v poměru 17:15, když ji uzavřel proměněnými šestkami Fabiani. I v druhé periodě měl mírně navrch po většinu obodobí Radotín, zlom pak ale přišel v závěru poločas, kdy Benešov trefil tři trojky za sebou a do šaten tak šli hráči za stavu 35:34 pro středočechy. Zápas se zlomil ve třetí čtvrtině, kdy po mnohdy neuvěřitelných chybách Wolves v obraně hosté trefovali jednu trojku za druhou a pohodlně odskočili na rozdíl už 20 bodů. Opět vyrovnaná poslení čtvrtina tak už skóre pouze kosmeticky upravila.

WOLVES – SOKOL KBELY  87:76

Body Radotína: Taussig 25, Haffner 17, Reymond 14, Celina 14, Vícha 8, Šop D. 7, Toběrný 2, Šop J. 0, Fabiani 0

O den později, porážkou s Benešovem, psychicky nahlodaní Wolves vstoupili tragicky do zápasu proti devátému celku ligy Sokolu Kbely, když hned první čtvrtinu prohráli 16:21. Skleslí hráči Wolves neubránili vůbec nic i ve čtvrtině druhé a náskok outsidera z Kbel narůstal až na hrozivvých 20 bodů v 7. minutě druhé periody, kdy trefil čtvrtou kbelskou trojku vřadě Papež. Skóre prvního poločasu na 33:50 uzavřel symbolicky trojkou Švidraň. Wolves se však vrátili ze šaten jako vyměnění a senzační třetí čtvrtinou (36:13) se do zápasu vrátlili a dokázali zápas dovést do vítězného konce, když druhý poločas skončil skórem 54:26. Wolves Radotín tak zůstávají v tabulce třetí a v příštích dvou kolech míří do Litoměřic a k naprosto klíčovému utkání do Ústí nad Labem.

TRENÉR BK WOLVES RADOTÍN ADAM PEŘINKA:

„Gratulace Benešovu. Pro mě osobně zklamání, zejména nasazení hráčů a koncentrace. Benešov chtěl vyhrát mnohem víc. Nám, když se nedaří, hráči sklopí hlavy a uberou na intenzitě. Chci poděkovat fanouškům za vyprodání haly v sobotu a zároveň se omluvit za výkon. Zápas proti Kbelům byl jako den a noc. Jen doufám, že nás to probudilo. Chybí nám lídr, jsme mentálně slabí. Pokud chceme hrát na špičce druhé ligy, máme ještě hodně práce, hlavně po mentální stránce. “