DSC_1224

BK WOLVES RADOTÍN – BK LIONS J. HRADEC B 78:92 (44:49)

Body Radotína: Šop 27(4), Haffner 20, Maštálka 10(1), Toběrný 9, Růžička 4, Vomela 4, Kulík 2, Sejpka 2

Sportovní hala Radotín zaplněná 92 diváky viděla útočné do posledních minut vyrovnané utkání a také show v podání maskota Wulfyho.

Radotín nevyužil po zaváhání Chrudimi šanci posunout se na první místo tabulky a připsal si tak svoji třetí letošní porážku. Ve velmi ofenzivní úvodní čtvrtině zatrnulo Wolves poprvé, když musel Jan Toběrný v 7. minutě střídat po dvou osobních chybách. I přesto však domácí vyhráli úvodní část 26:25. V druhé čtvrtině pak po změně obrany šel Radotín do vedení už o 7 bodů, ale hostující Lions se sérií 11 bodů za sebou dokázali do zápasu vrátit a vyhrát tak poločas 49:44.

Třetí část přinesla opět vyrovnanou spíše útočnou hru obou celků, dařilo se zejména Janu Šopovi, který třemi trojkami držel Radotín na rozdílu -4 bodů a do poslední čtvrtiny se šlo za stavu 66:70 pro hosty. Rozhodla pak závěrečná minuta a půl, kdy za stavu 76:82 pro hosty, proměnil jindřichohradecký Štěpán Fical koš s faulem.

Radotín v úzké rotaci zlobili opět především brzké fauly opor Toběrného a Vomely, kteří tak museli střídat. Za zmínku stojí vynikající střelecký výkon Jana Šopa.