Jan Zídek, letošní opora mistrovského týmu Wolves, odchází studovat a hrát basketbal na prvodivizní americkou univerzitu Pepperdine. Odchovanec USK Praha tak bude pokračovat ve stopách svého otce Jiřího, který hájil barvy UCLA. Honza Zídek, který se aktuálně nachází na soustředění české reprezentace U20, bude v západní konferenci soutěže NCAA nastupovat například proti týmu univerzity Gonzaga Bulldogs.

61373574_2083401811954109_5235526792650948608_n

Jan Zídek o sezóně v dresu BK Wolves Radotín a přesunu do NCAA

Uplynulou sezónu si celou odehrál za BK Wolves Radotín. Jak na ni a klub budeš vzpomínat? 

Určitě na sezonu, tak na klub, budu vzpomínat v dobrém. Potkal jsme zde spoustu dobrých lidí. Taky jsem byl rád za fanoušky, kteří chodili na domácí zápasy a vytvořily pokaždé fantastickou atmosféru. Moje velké dík patří trenérovi Adamovi Peřinkovi, který se mnou pracoval po celou dobu sezóny ve formě individuálních tréninků.

Jak si se na univerzitu Pepperdine dostal a jak náročné to bylo?

Byl to dlouhý proces. Museli jsme posílat moje highlights (video sestřihy) ze zápasů. Taky jsem se musel postarat o akademickou stránku přijetí a to napsat SAT a TOEFL testy. Po tom, co jsem odmaturoval, následovala návštěva univerzity Pepperdine, kde jsem měl možnost se seznámit s celým týmem trenérů a podívat se na kampus školy. Na konci této návštěvy mě čekaly tréninky pod dohledem tamních trenérů. Na konci celého procesu této návštěvy se trenérský tým rozhodl, že mi nabídnou stipendium.

Myslíš, že tě roční působení v radotínském klubu basketbalově posunulo?

Myslím si, že ano. Byl jsem v týmu klíčový hráč, měl jsem velkou zodpovědnost za výsledky, to samotné mě posunulo. Určitě to byla pro mě dobrá zkušenost. Radotín je klub, kde jde basketbal nahoru. Měli jsme skvělou sezonu a vyhráli titul mistra 2. ligy. Jsem rád, že jsem k tomu mohl pomoci.

Trenér BK Wolves Radotín Adam Peřinka o Janu Zídkovi

V první řadě je na místě poděkovat USK Praha, s jehož svolením u nás Jan Zídek rok trénoval a hrál. Honza má zásadní podíl na vítězství v druhé národní lize, což je historický úspěch pro celý radotínský sport a hlavně pro basketbal. Myslím si, že pokud se posune v USA po atletické stránce, má všechny předpoklady a talent pro to, aby se stal stěžejním hráčem i v NCAA. Chtěl bych mu za klub a naše fanoušky poděkovat a popřát mnoho štěstí v dalších sezónách za mořem.

61759842_2150224385073587_735650528263929856_n