IMG_0337

SLUNETA USK ÚSTÍ N. L. –  BK WOLVES RADOTÍN  79:68 (44:36)

Body Radotína: Varga 13(1), Kulík 12(1), Toběrný 12(1), Celina 10(1), Haffner 9(1), Maštálka 8, Vícha 4, Hrubý 0, Gualco 0

Byl to černý večer pro tým z Radotína, nedařilo se vůbec nic. První poločas byl ve znamení přestřelky bývalých spoluhráčů z juniorské kategorie, na straně domácích Dolanského, na straně Vlků Celiny s Kulíkem, a tak skončila první půle 44:36 pro domácí. Vstup do třetí části se Bk Wolves vůbec nepovedl a po trojce ústeckého Sedláka to bylo v páté minutě třetí periody už o 17 bodů. Prapor Radotína držel v té době svými nájezdy Jan Toběrný, nedokázal však proměňovat trestné hody. Vlci se však nevzdali a do utkání se v úvodu poslední čtvrtiny dokázali po koších Vargy a trestném hodu Toběrného vrátit a stáhnout skóre na rozdíl 8 bodů. To už však nebyl na hřišti bodoví lídr hostů Marek Haffner, který byl nucen,kvůli zranění odstoupit ze zápasu. Domácí si pak náskok po trojce Pokorného dokázali udržet.

SLAVOJ BK LITOMĚŘICE – BK WOLVES RADOTÍN 70:76 (39:42)

Body Radotína: Maštálka 20(1), Ureš 17, Vícha 14(1), Toběrný 9(1), Kulík 9(1), Varga 7, Gualco 0, Hrubý 0, Celina 0

Výborný výkon v obraně a na doskoku, zejména v druhém poločase, kdy dokázali Vlci udržet domácí pouze na 31 bodech. Radotín vstoupil do utkání tradičně v ofenzivním duchu, nechal rozstřílet domácí oporu Zbroje a první čtvrtinu tak prohrál 23:19. S příchodem nováčka v týmu Vojtěcha Ureše (10 bodů v prvním poločase) se hlavně na obrané polovině hra velmi zlepšila a po trojce Toběrného v posledních sekundách poločasu se šlo do šaten za stavu 39:42 ve prospěch Radotína. Na rozdíl od předešlého večera, měli Wolves skvělý vstup do třetí části a v 5. minutě dokázali po trojce Víchy a dvojce Maštálky odskočit na deset bodů.  Rozhodující se ukázal úsek v prostředku poslední periody, kdy domácí nedokázali skórovat a Vlci odskočili po koši Ureše už na rozdíl 14 bodů. V posledních dvou minutách pak Litoměřice ještě dokázali zápas lehce zdramatizovat, když hráči Radotína neproměnili 5 trestných hodů v řadě.

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ:

Wolves se vrací na domácí palubovku do Černošic 2. a 3. prosince, kdy vyzvou Sokol Písek a BC Benešov.

TRENÉR BK WOLVES RADOTÍN ADAM PEŘINKA:

„Dva velmi rozdílné výkony. V Ústí jsme předvedli katastrofální výkon v obraně a především pak na doskoku, navíc jsme neproměnili 12 trestných hodů a měli mnoho nevynucených ztrát. Jsem rád, že jsme se ze zápasu poučili a v Litoměřicích naopak odvedli takticky skvělý výkon. Konečně fungovala obrana, velmi nám pomohl x faktor zápasu Vojta Ureš. Ukázali jsme velmi kolektivní výkon, kde jsme využili podle plánu výškové výhody pod košem, kde dominovali Vícha s Maštálkou. Jsem rád, že je zpět Jeff Varga, v obraně a na doskoku pro nás nenahraditelný hráč. Doufejme teď, že zranění Marka Haffnera nebude vážné a uvidíme ho, co nejdříve zpátky na hřišti.“