IMG_9745

WOLVES – SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM 69:76

Body Radotína: Taussig 15, Reymond 11, Maštálka 11, Tax 11, Potužník 6, Iljin 5, Toběrný 3, Kubín 3, Zmeškal 2, Havránek 2

V letošní sezóně první domácí střetnutí hrané mimořádně v radotínské sportovní hale, která nepřinesla domácím mnoho štěstí, když nestačili na dobře hrajícího ústeckého soupeře. Stejně jako v úvodních dvou kolech se Wolves museli obejít bez zraněného Haffnera a kvůli nemoci nenastoupil ani klíčový rozehrávač Heppt. Hosté se v první půli opírali zejména o hru pivotmana Wagnera a ve spíše defenzivním poločase šli do šaten s jednobodovým vedením 35:34. Ve čtvrté čtvrtině dokázal ústecký celek poprvé výrazně odskočit na rozdíl 12ti bodů díky koši Nováka s Vlky to nevypadalo dobře. V samotném závěru o definitivní výhře hostů rozhodl trojkou Beneš. Wolves trápila v zápase katastrofální bilance na čáře trestného hodu 25/9.

WOLVES – VÁLEČNÍCI DĚČÍN  58:62

Body Radotína: Reymond 17, Tax 15, Maštálka 10, Taussig 7, Heppt 5, Zmeškal 4, Havránek 0, Iljin 0, Toběrný 0

Po roce a půl basketbal zpět v Hale Věry Čáslavské v Černošicích a velmi solidní návštěva v podobě 124 diváků. Daniel Heppt po nemoci zpět v sestavě, začíná však z lavičky a diváci mají možnost vidět opět vyrovnaný zápas, do kterého vstupují lépe hosté, když ve čtvrté minutě vedou 9:2. Útočně neproduktivní Radotín pak prohrává úvodní čtvrtinu 15:18. V druhé části však Wolves strhávají vedení zpátky na svoji stranu zejména díky skvěle hrajícím Reymondovi a Taxovi, ale nestačí to a na konci poločasu je na tabuli skóre 29:30 ve prospěch Děčína. Ve třetí části a zejména na jejím konci severočeši díky osmi bodům Sertiče překlápí vedení výrazně na svou stranu a do poslední periody se vstupuje za stavu 44:52. Utkání se pak drží stále na rozdílu osmi až deseti bodů, Wolves se však nevzdávají a v posledních dvou minutách zápas po koši Taxe zdramatizují, ale když pak Taussig posledních vteřinách promění jen jeden trestný hod, je jasně, že Děčín vítězí v poměru 62:58. V příštích kolech 23. a 24. října jednou Wolves na palubovky Českých Budějovic a Písku.

TRENÉR BK WOLVES RADOTÍN ROMAN VÍCHA:

„V obou utkáních jsme prohráli o pár bodů, víceméně v koncovkách. Jsem rád, že kluci bojovali v obou zápasech až do konce a nevzdali to. Za to jim patří velký kredit. Občas nám chybí větší klid v zakončení. Nutno podotknout, že se stále potýkáme s velkou marodkou, navíc spousta hráčů, kteří nastoupili, hrála se sebezapřením. Doufám, že se nám postupně začnou vracet hráči po zraněních, nemocích a ostatních zdravotních trablích a budeme se moci hlavně před domácí fanoušky předvést v plné parádě. Chtěl bych speciálně moc poděkovat našim fanouškům, kteří dnes a včera dorazili do ochozů. Vážíme si jejich podpory.“